ÜYE OL        GİRİŞ   
Çocuklara ve Gençlere Shakespeare 4 % 25indirim

Çocuklara ve Gençlere Shakespeare 4

Shakespeare For Children Tales From Shakespeare

Charles Lamb, Mary Lamb

YGS Yayınları (Yazı-Görüntü-Ses)

16,00 TL 12,00 TL
Stoktan Teslim

Günümüzün gelişen teknolojik dünyasında, iletişim çağının uç boyutlara vardığı dünyamızda, çalışan ve düşünen bireyin dünyasında unutulan bir şey varsa, o da oynayan insan...

Çocuğun ve gencin dünyasında oyun var ve çağların en büyük yazarı Shakespeare, "Dünya bir sahnedir, bizler de onun oyuncularıyız", diyor. Eğer tiyatro yaşamın bir yansısı ise, bizler de o aynada yansıyanları kendi iç aynamızla karşılaştırmalıyız. Özellikle de çocukların oyuna dayanan uçsuz bucaksız dünyasını Shakespeare'in usta kaleminden yansıyan dünyasıyla buluşturmalıyız.

Bu önemli görevi üstlenen neşeli kitaplar, bu aynayı yansıtmada çocukların ve gençlerin fantezi yüklü dünyasını daha da zenginleştirmek için çok önemli bir hizmeti sunuyor. Shakespeare'in evrensel dünyasına ayna tutma görevini üstleniyor. Çocukların ve gençlerin dünyasını zenginleştirmede atılan bu adımın yayın dünyasında da önemli bir boşluğu dolduracağı kesindir. Üstelik her yorumun ve yayının sonsuz sayıda okumayı beraberinde getireceğinin bilinciyle, güncelliğini çağlardan beri koruyan bir yazarı, bugünün gelişmiş çocuklarına ve gençlerine armağan ediyor.

Shakespeare'in dünyası bizim dünyamız, "insanî olan hiçbir şey yabancımız değildir". 

İyi okumalar dileriz.

- Prof. Dr. Hülya Nutku

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Haziran 2006
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 10,50 x 16,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 134
Barkod : 9789757012979

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Ayşe Üner

Babil.com