Babil.com
Cüda % 30indirim

Cüda

Halil İbrahim İzgi

Erdem Yayınları

26,00 TL 18,20 TL
 
0/5 (0 kişi)
Stokla sınırlı: 1 adet

Yüzyıl sonra geçmişinin izlerini aramak için yollara düşen Cüda, sırtında kamp çantası aklında binlerce soru ile öz topraklarını ziyaret etmek için hayatındaki birçok şeyden vazgeçer. Derinleri kazıdıkça karşılaştığı hikaye aynı zamanda içinde bulunduğu kararsızlığın, git-gel halinin de iyileşmesine yardımcı olur.

Cüda, Halil İbrahim İzgi’nin kaleminden attığı her adımda hiç görmediği hayatın kalp atışlarını duymak için köklerine göç eden Cüda’nın hikayesi.

Rrüyanın içinde tüm geçmişini oluşturan kişiler, Başçarşı ve Vratnik...

Cüda, iki ayrı yolculuğu aynı anda okumak için okuyucusunu bekliyor...

 

 

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2016
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 366
Barkod : 9786053496137

Kategoriler

cüda-kendi içine bir yolculuk

insanın bir yolculuğa çıkması için önündeki en büyük engel kapının eşiği imiş.(bir boşnak atasözü). kitap bir bosna romanı ama sadece bosna da geçmiyor, hayfa da istanbul da new york da geçiyor bu kitap. ama aslında kitap cüda nın içine bir yolculuğun serüveninden oluşuyor. bu sırada okur da kendi içine yolculuğun nasıl yapıldığını anlamaya başlıyor. sadece mekanlar arası bir yolculuğun serüveni değil bu kitap aynı zamanda zamanlar arası bir yolculuk da mevcut. cüda geçmişi ile ecdadı ile de bir yolculuğa çıkıyor aslında. kitapta dikkatimi celbeden en mühim konu eski zaman aşklarının şimdikilere nazaran ne kadar naturel ve dayanıklı olduğudur. son olarak kitapta geçen eski bir sevdalinka ile bitireyim."ben hiç böyle olur muydum, sen hiç öyle olmasan"

E
Erhan Cengiz  -   26.08.2016
Babil.com  
TOPRAK