Kitap Hakkında

Çocuğunuzun gelişimi için hazırlanan Cutting Kitabı, TÜZDER Eğitim Metodu(TEM)’na göre hazırlanmıştır.

 

TEM’de esas olan anlayış, çocukların küçük adımlarla yürüdüğüdür. Bu metotla hazırlanan kitaplarda, çocuğunuzun becerilerinin en üst noktaya taşınması hedeflenir. Kitaplardaki kelimeler ifade ve hayal gücünü geliştirdiği gibi etkinlikler de el-göz koordinasyonunu, problem çözme becerilerini ve analitik düşünmeyi artırmaya yönelik olarak hazırlanmıştır.

 

TÜZDER tarafından hazırlanan Art Craft Series (El Becerileri Serisi); uluslararası standartlarda, çoklu dil seçeneğiyle hazırlanmıştır. 21. Yüzyıl Becerileri’ni geliştirici nitelikte etkinliklerden oluşan kitaplar, çocukların yaş düzeyine uygun gelişim kademeleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

 

Birbirini destekleyici ve tamamlayıcı nitelikte etkinliklerden oluşan ve basitten karmaşığa kolaydan zora ilerleyen bu seri 5 farklı kitaptan oluşmaktadır.

Cutting

Kirigami

Origami

Ayatori

Quilling

Çocuğunuzun el becerilerini destekleyen bu seriyi bütüncül ve eş zamanlı kullanarak maksimum fayda elde edebilirsiniz.

 

Cutting kitabı, çocukların hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmek için harika bir yoldur. Bu kitap, çocukların kendi hikayelerini ve karakterlerini yaratmasına ve bunları kağıt üzerinde ifade etmesine olanak tanır. Cutting kitabı, çocukların el-göz koordinasyonunu, problem çözme becerilerini ve ince motor becerilerini geliştirmelerine de yardımcı olur.

 

Bu kitap, yeni başlayanlar için bir rehberdir. Kitapta, kes-yapıştır etkinlikleri yapmanın temellerini ve çeşitli kes-yapıştır fikirlerini öğreneceksiniz. Kitaptaki fikirler, basitten karmaşığa kadar çeşitli zorluk seviyelerindedir.

 

Cutting, stresi azaltmak ve rahatlamak için harika bir yoldur. Ayrıca, el-göz koordinasyonunu ve üretici düşünmeyi geliştirmeye yardımcı olabilir. Cutting, aynı zamanda çok güzel bir sanattır ve yaptığınız eserleri arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabilirsiniz.

 

Cutting kitabındaki etkinlikleri yapmak için ihtiyacınız olan tek şey bir kağıt, makas, yapıştırıcı ve hayal gücünüzdür. Bu kitapla, kendi kes-yapıştır eserlerinizi oluşturabilir ve bunları arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabilirsiniz.

 

Çocuğunuz, bu uygulamaları yaptıkça tamamlama, parça-bütün ve boyut kavrayışı, dikkat ve ayırt etme becerisiyle birlikte, el göz koordinasyonu gelişimi hızlanacak, bu yönlerdeki eksiğini tamamlayacaktır. Böylece, çocuğunuzun hayatı boyunca ihtiyaç duyacağı temel becerileri gelişerek en üst seviyelere taşınmış olacaktır. Bu yönlerinin geliştirilmesi, onları dikkat ve zekâ yönüyle geliştirdiği gibi, gösterilen hedefe ulaşmalarıyla da özgüven kazanmalarını sağlayacaktır.

 

Çocuğunuz, Cutting etkinliklerinde bazen şaşırabilir, zorlanabilir, bütün uygulamaları doğru yapamayabilir. Bu etkinlikler süresince çocuğunuzu kaygı, duygudurum düzenlemesi, dürtü kontrolü ve duygusal tepkileri yönüyle gözlemleyebilirsiniz. Hata yaptığında verdiğiniz tepkiler, zorlandığında ilerlemesi için destek olmanız onun duygusal yönünü de destekleyecektir.

 

Yapılan zekâ testlerini ve dünyadaki uygulama ve tarama örneklerini göz önünde bulundurduğumuzda, genellikle çocukların zihin yaşı ile takvim yaşı arasında ±6 aydan 36

aya kadar farklılıklar olduğu gözlemlenmiştir. Dolayısıyla, çocukların potansiyelini mevcudun çok daha ilerisine taşıyabilmek amacıyla, kitaplarımızdaki etkinlikler yaş farklılığı düşünülerek tasarlanmıştır.

 

Etkinlikler, ebeveyn/eğitmen gözetiminde olabileceği gibi, çocuğunuz etkinlikleri kendi kendine de yapabilir. Böylece, zaman içinde kendi kendine çalışma alışkanlığı kazanacaktır.

 

Geleceğimiz için us’lu çocuklar...

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Sayfa sayısı
  96
 • Ağırlık
  96
 • Boyutlar
  22 x 27
 • Cilt Tipi
  Ciltsiz
 • Kağıt Cinsi
  2. Hamur
 • Yayınlandığı Konum
  Türkiye
 • Cep Boy
  Hayır
 • Yayınlanma Tarihi
 • Yayınlanma Sayısı
 • Barkod
  9786258017304
   Babil.com
   Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç