ÜYE OL        GİRİŞ   
Denize Nazır % 30indirim

Denize Nazır

Mehmet Efeoğlu

Arketip Kitap

22,00 TL 15,40 TL
Stoktan Teslim

Şairimiz Mehmet Efeoğlu, Denize Nazır eseri ile Arketip Yayınevinde okurlarıyla kucaklaşıyor.

Efeoğlu’nun ‘’Kıyı Yoksa Hiç Başlamazmış Deniz’’ dizeleriyle başlayan şiir mücadelesi, zamanla yollardan, zeytin ağaçlarından, acılardan, itirazlardan, kök salma hallerinden ve daima ertelenen büyük zamanlardan geçerek hemhal oluyor. Şiirlerini imgesel yoğunluklara boğmadan okurlarına sunan şair bir anlamda özgülüğün ve yalınlığın çarpıcı gücünü kullanıyor.

Zamanda Yaz, Aşk, Denize Nazır, Ayrılığın Güncelik Tutumu, Hal Hatır, Kaşif ve Sen Kadın, Yolun Hatrı ve Kök Salma Halleri olmak üzere sekiz bölümden oluşan eser, uzun bir yoldan gelen şairin denizle buluşmasını konu ediniyor. Zamanda yaza evrilirken zeytin ağaçlarının şahitliğinde edilen yeminlerle yorgunluğun acısı bir kez daha okurların ruhunda derin izler bırakıyor.

Efeoğlu’nun dizelerinden taşan düşsel dünyayı Sinem Keyik, İllüstrasyonlarıyla yeniden yaratarak çizimin renkli dünyasında şiir severlerle buluşturuyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2018
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 20,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 222
Barkod : 9786052376904

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
Sinem Keyik

Katkıda Bulunan (İçerik)
Eren Barış Eke

Denize Nazır

Mehmet Efeoğlu'nun daha önce de kitaplarını okumuştum ama bu şiir kitabı tam olarak ustalık eseri olmuş. Okuyanı kendi deniz kenarına götürmeyi başarmış.. Küçük bir parça olarak; "Kıyı yoksa hiç başlamazmış deniz!"

S
Seda Nur   -   10.12.2018
Tavsiye ederim

Mehmet Efeoğlu'nun daha önce de kitaplarını okumuştum ama bu şiir kitabı tam olarak ustalık eseri olmuş. Mutlaka herkese tavsiye ederim. "Kıyı yoksa hiç başlamazmış deniz!"

G
Gözde Şahin  -   27.11.2018
Babil.com