Babil.com
Devr-i Islah % 25indirim

Devr-i Islah

Halil Kemerli

Baha Kitap

25,00 TL 18,75 TL
 
0/5 (0 kişi)
3 iş gününde temin

“Devr-i Tasgîr” ve “Devr-i İfsat” adlı kitaplarımızda durum tespiti yapmıştık. “Devr-i Islah”ta ise, umudumuzu, temennimizi, beklentimizi, hatta duamızı ve niyazımızı dile getirmeye çalıştık.

Son asra girerken, bize ait birçok şeyi terk ettik ve yerine Batının öngördüğü başka şeyleri ikame ettik. Terk ettiklerimize ve bünyemize taşıdıklarımıza dikkatlice baktığımızda açıkça görüyoruz ki, vazgeçtiklerimiz, daha doğrusu vazgeçirildiklerimiz hep hamle, kabul ettiklerimiz de faaliyet kapsamında şeylerdir. Yani , terk ettiğimiz kurumlar hamleyi, baştacı yaptığımız kurumlar da faaliyeti deruhte eden oluşumlardır.

Hamle, “tasgîr” ve “ifsat” dönemlerine son verecek olan devinimin adı. Hamle, “ıslah” döneminin tekrar işbaşı yapmasının ilanı. Hamle, iyiliğin kötülüğe “dur” demesinin geçit töreni. Hamle, gecelerin “Kadir”e, günlerin bayrama, yardımcıların Hızır’a, doğumların mevlide, ölümlerin vuslata, seher vaktinin sahura, günbatımının iftara, karanlığın israya, rüyaların da miraca dönüşmesinin ve evrilmesinin resmi...

“Tasgîr” ve “ifsat” devirlerinin kaderimiz olduğunu, ilelebed süreceğini düşünüyor ve söylüyor değiliz. İnşaallah, bir gün bu iki dönem ve getirdikleri karanlık son bulacak ve beklediğimiz bereketli ve aydınlık ortama yani “devr-i ıslah”a yeniden kavuşacağız.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 14,00 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 152
Barkod : 9786056867811

Kategoriler

Babil.com  
ANDUIN