ÜYE OL        GİRİŞ   
Devran % 25indirim

Devran

Selahattin Demirtaş

İletişim Yayınevi

23,00 TL 17,25 TL
629 adet stoklarımızda

Toz duman kenarlardan, taşradan ve kuytulardan, memleketten yoksulluk halleri. Utananlar, üzülenler, âşıklar, yevmiyeciler, küçük kasabalar, hazin ve uzakta kalan hayatlar.

Devran, inatçı neşesiyle geçip giden zamanın çarpıklığını anlatıyor. Umut umut, cümle cümle… Evvela mahsus selam ediyor doğan güne.

Selahattin Demirtaş, yaralıların, umarsızların, kalbi hızla çarpanların hikâyecisi. Sofrasında konuk ağırlayan, durup durup konuşan…

Doksanların başı, ziraat fakültesini yeni bitirmişim, iş güç yok henüz. Günün çoğunu evde iş projeleri ve gelecek planlarıyla geçiriyorum. Dile kolay, her gün elli tane iş kuruyorum kafamda. Hemen para kazanmaya başlamam lazım diyorum. Acayip zengin olasım gelmiş, yerimde duramıyorum. Fakirlik içinde büyümüşüz, fakir fakir okuyup üniversiteyi de bitirmişiz. Ama her şeyin bir sonu olduğuna göre fakirliğin de bir sonu var değil mi?

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 138
Barkod : 9789750526596

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Editör
Levent Cantek

Kapak Tasarım
Suat Aysu

Düzelti - Redaksiyon
Güneş Akkor
Necdet Dümelli

Katkıda Bulunan (İçerik)
Bahar Demirtaş
Fırat Deniz

insan

şu ana kadarki en büyük sorunumuz insan olmak insanlığı bu denli anlatan biri, bambaşka insanlardan bambaşka kültürlerin içine girerek kimi zaman onlar olarak yazdığı öyküler bize bir şeyleri anlatmaya çalışmasının bir nedeni var. Eğer düşmanınızın bile ne düşündüğünü bilemezseniz ondan gelecekleri tahmin edemezsiniz, kendi düşüncelerimizle kör oluruz. İşte bu yüzden kitap okuyun okutun, çünkü kitaplar aydınlık, kitaplar özgürlük çünkü kitaplar size açılan barışın sayfaları Hiçbir zaman TV haberlerinden gördüğünüz o haberlerin arka yüzü olduğunu unutmayın. Tüm haberlerde o arka yüzde neler olduğunu tahmin edin çünkü çoğu haberin arka yüzünü acı acı görenlerdenim. Daima mutlu olun. Mutlu edin. Güne mutluluğa basarak başlayın Karamsarlık butonunu rafa kaldırın ve Hiçbir şeye karşı susmayın. Biz sustukça başkaları konuşuyor. Biz sustukça şu an konuşmak istesek susturuluyoruz . Daha güzel günlere Daha nice kitaplara Kitap önerisi yapayım; bence Seher'i de okuyun. Eğer okumadıysanız bir de Livaneli'yi okuyun. Çok güzel, unutmayın bizi okuyun.

S
Saygı  -   21.05.2019
Devran...

14 öykü var Devran'da. 14 öykü de sıcacık, kimi ısıtıyor, kimiyse yürek yakıyor. Ve hep içimizden birilerini anlatıyor. Üstelik akıcı bir Türkçe ile anlatılan bu öyküler... Düşünün cenaze levazimatçısı var içinde, kapkaççısı var, banka soyguncusu, içinizi yakacak; Baran, Devran, Cemşid var. Bir kitap okudunuz diye terörist olmazsınız, bir kitap okudunuz diye dinden çıkmazsınız; ama bir kitap okudunuz diye aydınlanabilir, sorgulayabilir ve ön yargılarınızdan sıyrılabilirsiniz.

T
Toplumcu Eser...  -   27.04.2019
Babil.com  
NOGROD