Babil.com
Dirilt Kalbini % 25indirim

Dirilt Kalbini

Nouman Ali Khan

Timaş Yayınları

25,00 TL 18,75 TL
 
0/5 (0 kişi)
2 iş gününde temin

“Teknolojinin önümüze serdiği sınırsız imkânları düşündüğümüzde, bugünün insanını yakalayabilmek için samimi ve bilgece bir üsluba ihtiyacımız var. Gençlerimizin artık eski, kalın kitapları karıştırıp kafa yoracak ne vakitleri var, ne de istekleri. İslâm’ın ilkelerini ve güzelliklerini, tahrif etmeden ama muhatabı taltif ederek sunmamız gerekiyor. Buna ‘din dilinin restorasyonu’ dememiz caiz olursa eğer, yapmamız gereken tam da bu.

Türkiye kamuoyunun yakından tanıdığı Nouman Ali Khan, çizmeye çalıştığım çerçeveyi gerçek anlamda dolduran bir isim. İslâm ve Kur’ân hakkındaki derin bilgisini keyifli ve bilgece bir üslupla dile getirip, bunu yaparken kendi hayatından aktardığı sıcak ve sıra dışı anekdotlarla okurunun ilgisini her an canlı tutabiliyor.

Nouman Ali Khan’ın Dirilt Kalbini adıyla Türkçeye kazandırılan elinizdeki ilk kitabı, günümüze dair bazı meseleler hakkında Kur’ân ayetlerinden damıttığı kıymetli dersler içeriyor. Ayetlerin sadece mesajını değil, ayetlerde geçen ifadelerin dil özelliklerini de laf arasında aktarıyor. Kelimelerin anlamları, anlamlar arasındaki hoş nüanslar, bunların ayetlere kattığı derinlik ve zenginlik… Bütün bunlar, okuyucuyu hem anlatılan konuya hem de bir bütün olarak Kur’ân’ın harikulâde üslubuna yaklaştırıyor, ısındırıyor.

Dirilt Kalbini’yi okurken, şu ayet hep hatırınızda olsun, zira ayette anlatılan şeyin ayniyle tezahür ettiğini göreceksiniz:

‘Allah, hikmeti dilediğine verir. Kime hikmet verilmişse, ona çok büyük bir hayr verilmiş demektir. Bunu ancak, temiz akıl sahipleri düşünüp anlar.’ (Bakara, 269)”

Taha Kılınç

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ağustos 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,00 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 224
Barkod : 9786050825992
Kalbe dokunan, sorulara cevap olan...

Uzun zamandır Youtube'dan takip ettiğim NAK, yine aynı akıcı ve aydınlatıcı üslubundan ayrılmadan Arapça grammer bilgileri ile ayetlerin derin anlamına ışık tutmuş. Ağır bir üslup kullanılmadan, sohbet havasında yazılmış bir eser. Akıcı lakin, bazı cümlelerin etkisinin arttırılması amacıyla yapıldığını düşündüm tekrarlar akıcı bir nebze sekteye uğratabilir ama kesinlikle okumaya değer. Okurken benim de kalbime dokundu, bazı sorularıma cevap oldu. Seçilen konular çok yerinde, sanki herkesin pasını silmesi gereken noktalara değinilmiş. Kitabın içindeki 5 bölümde de günlük yaşantımızda rast geldiğimiz durumlara karşı bakış açımızı ne yönde değiştirmemiz konusunda öğütlere yer verilmiş. Tekrar tekrar okunmasının gerekli olduğunu düşündüğüm kitaplardan. Okuduktan sonra mutlaka hayatınızda değiştireceğiniz şeyler olduğuna inanıyor ve bu kitabı tavsiye ediyorum.

T
Tuba K.  -   25.03.2019
Huzurlu bir kitap

Her bir satırın altını çizmek isteyeceğiniz çok kıymetli bilgiler içeren bir kitap. Muhakkak okuyun derim.

T
Tuba Çetin  -   30.01.2018
Çok iyi

Kesinlikle herkese tavsiye edeceğim bir kitap. Altını çizerek okudum birçok satırı. Özellikle gençlere tavsiye ediyorum. Merak edilen birçok konuya detaylı değinilmiş.

T
Tuba Çetin  -   30.01.2018
Babil.com  
ANDUIN