Babil.com
Doğu'nun Limanları % 35indirim

Doğu'nun Limanları

Les Echelles du Levant

Amin Maalouf

Yapı Kredi Yayınları

20,00 TL 13,00 TL
 
0/5 (0 kişi)
297 adet stoklarımızda

"Adana'da ayaklanmalar olmuştu. Ahali, Ermeni mahallesini talan etmişti. Altı yıl sonra çok daha büyük çapta olacakların bir provası. Ama bu kadarı bile korkunçtu. Yüzlerce ölü. Belki de binlerce. Nubar'ınki de dahil, sayısız ev yakılmıştı. Ama Nubar şimdi ender rastlanan Arsinoe adındaki karısı, on yaşındaki kızları ve dört yaşındaki oğullarıyla birlikte kaçmayı başarmıştı." Can çekişen Osmanlı İmparatorluğu ve Beyrut ile Fransa arasında yaşamı sürüklenen İsyan. Doğu'nun Limanları bu yüzyılın başını, bir insanın trajik öyküsünün içinden anlatıyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Fransızca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 183
Barkod : 9789750809774

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Saadet Özen

Editör
Elif Gökteke

Kapak Tasarım
Nahide Dikel

Düzelti - Redaksiyon
Filiz Özkan

Çok güzel

Bu kitabı okuduktan sonra Amin Maalouf'un diğer kitaplarını da okumaya karar verdim.

İ
İlk Son  -   24.01.2018
Doğu'nun Limanları

Bu dünyada dostluk istersen, bir Ermeni'yle bir Türk'ün ölümüne dostluğuna tanık olursun.Bu dünyada aşk istersen Müslüman bir Türk erkeğiyle Yahudi kızının aşkına gülümseme fırsatı bulursun. Doğu'nun Limanları, dünyada sevginin, dostluğun ve aşkın hüküm sürmesi halinde sınırların, bayrakların, ırkların ve hatta dinlerin bile insanın yollarını ayıramayacağını gösteren bir hayat serüvenidir.

H
Hilal Özçelik  -   29.05.2017
Harika

İlk defa Maalouf kitabı okudum ve bunun ilk olmayacağını söyleyebilirim. Bu kitap sadece kitabın kurgusu, hikayesi için okunacak bir kitap değil. Geçtiği çağın izlerini üzerinde taşıyan ve bunu bize bir kurguyla başarılı bir şekilde sunan ender kitaplardan biri olduğunu söyleyebilirim. Kitap tamamen insanların zihinlerindeki zıtlıklar üzerine kurulmuş. Bunu okudukça daha iyi anlayacaksınız.

A
Amine Duygu Demirpençe  -   13.08.2016
Doğunun limanları

Yazarın en güzel romanlarından biri.O kadar akıcı,sürükleyici ve etkileyici ki nasıl bittiğini anlayamayacaksınız.Direnişin,yıkımların,aşkın ve uzaklığın içinize işleyen bir anlatımıyla karşılayacaksınız kitapta.Kesinlikle tavsiye ederim.

F
Filiz Fidan  -   16.04.2016
Etkileyici

Farklı bir biçimde hayatları kesişip dost olan yazar ile 4 gün boyunca hayatını anlatan İsyan'ın hikayesi oldukça sürükleyici.Oldukça etkileyici bir roman olarak belleklerdeki yerini alacaktır diye düşünüyorum.

A
Andaç Kutay Saka  -   29.03.2016
Şahane

Maalouf'un her kitabında olduğu gibi bu kitabında da soluğunuzu tutacaksınız. Fonda tarih ve tadına doyamayacağınız kurgu.Tavsiye ederim.

G
Gamze T.  -   01.03.2016
Babil.com  
TOPRAK