75 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Bedava!

Doppler

Erlend Loe

0,0
1 değerlendirme
9,60 TL 15,00 TL %36
Stoktan Hemen Teslim Standart Teslimat : 01-03 Aralık
Babil’in Yorumu

Erlend Loe, günümüz  insanının kalabalıklardan, insanlardan kaçış arzusunu kısa, sade ve akıcı bir üslupla dile getiriyor. Bir anlamda modern insanın doğadaki yerini anlatan romanın kahramanı, aniden şehir yaşamından sıyrılıp ormanda yaşamaya karar veriyor ve ihtiyaçlarını takas usulüyle gidermeye çalışıyor. Yazarın epey eğlenceli bir üslupla kaleme aldığı eser, günümüz insanının sosyalliğini de sorguluyor ve bir noktada okurlarına cesaret veriyor: İnsan oturduğu dalın en ucuna gitmeye cesaret edebilmeli, hatta kimi zaman bindiği dalı kesebilmeli diyor adeta. İnsanın tüketim odaklı, doğaya ve canlılara karşı nobran tavrından vazgeçip esas olana, özüne dönmesi gerektiğini vurgulayan Doppler, okuyan herkeste kaçma hissi uyandıracak denli güçlü bir roman.

Kitap Hakkında

“Merak uyandıran, huzursuz eden, duygu yüklü bir metin; yazar için yeni bir sanatsal başarı.”

- Stein Roll, Adresseavisen

“Loe’nun Naif. Süper’den bu yana yazdığı en iyi kitap.”

- Sindre Hovdenak, VG

“Uzun zamandır yayımlanan en komik kitap.”

- Michael Nilsen, Politiken

Babam öldü.

Dün bir geyik avladım.

Ne diyebilirim.

Ya o ya ben, birimiz canından olacaktı.

Andreas Doppler: Bir başarı abidesi! İki çocuklu başarılı bir aile babası; başarılı bir tadilattan geçmiş güzel bir evi ve çok başarılı olduğu iyi bir işi var. Bir gün ormanda dolaşırken bisikletten düşüyor. Otların arasında yarı baygın bir halde uzanırken, uzun zamandır hissetmediği bir huzur doluyor içine: Neredeyse hiç tanımadığını fark ettiği babasının ölümü iyiden iyiye içine otururken, yeni banyo için fayans seçimi gibi banal düşüncelerden ve beynini kemiren o anlamsız çocuk şarkılarından kurtuluveriyor.

Birkaç gün sonra işini, evini ve ailesini terk edip ormana taşınıyor. Doğa güzel, karanlık ve derin; ayrıca Bongo var: Kendini geyikten başka her şey sanan ve kart oyunlarından zerre kadar anlamayan bu afacanla bir “avcı toplayıcı” gibi yaşamaya çalışan Doppler, yağsız süt krizine girince, bir adım daha ileri gidip takas ekonomisine geçiyor...

Norveç’in en çok okunan yazarlarından Erland Loe, 1969'da, Norveç’in kuzeyindeki Trondheim şehrinde doğdu. Normal bir Norveçli çocuğun gitmesi gereken bütün okullara ve birkaç tane de çocuk yuvasına devam etti. Öğrenci değişim programı çerçevesinde Fransa’da bulundu. Ayrıca üniversitede sinema ve edebiyat eğitim gördü. Askere gitmeyi reddedip sivil kuruluşlarda zorunlu hizmette yer aldı. “Stella Polaris” tiyatro topluluğunda her işe koşan adam olarak çalıştı. Kurt Kudurdu adlı çocuk kitabı 2001'de, Kadının Fendi adlı romanı 2007'de beyazperdeye aktarıldı. Senaryosunu yazdığı “Varoluş Mücadelesi” adlı dizi film, NRK kanalında halen gösterilmektedir.

(Aschehoug Ödülü, 2013)

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Baskı sayısı
  18
 • Sayfa sayısı
  124
 • Ağırlık bilgisi (gram)
  124,00
 • Cilt durumu
  Ciltsiz
 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Ürün formatı adı
  Kitap
 • Barkod
  9789750835292
 • Basım tarihi
  Nisan 2021
 • Boyutlar
  13,50cm x 21,00cm
 • Kategoriler

Öne Çıkan Yorumlar

 • T**** Ç*****

  04 Şubat 2017, Cumartesi

  1. İyi ki okumuşum. Doppler'in seçimini okuyunca ona imrendim. Keşke herkes bu saçma yarışı durdurup bir Doppler olabilse.

  2. Devamını Oku
Babil.com