ÜYE OL        GİRİŞ   
Dörtlükler Alemi % 30indirim

Dörtlükler Alemi

Aydın Çetinkaya

Kadran Medya Yayıncılık

20,00 TL 14,00 TL
Stoktan Teslim

“Şiir, düşünceyi duygu haline getirinceye kadar, yoğurmaktır.” Diyor Yahya. Kemal Beyatlı. Bu tarif tamda Aydın Bey’in şiirleri için yapılmış bir tarif gibi geldi bana. Zira Bu kitap eskilerin rubai dediği dörtlüklerden müteşekkil bir kitaptır.

Değerli şair kardaşım Aydın Çetinkaya’yı geçte olsa bu kıymetli eserini okuyucu ile paylaşmak üzere gün yüzüne çıkardığı için canı gönülden kutlarım. Bu eserin Türk edebiyatı ve Türk şiirine önemli katkılar sağlayacağına inancımla sevgili şair Aydın Çetinkaya’yı tebrik ediyor ve daha nice kıymetli eserleri Türk edebiyatına kazandıracağını umuyorum.

Hayırlı uğurlu olsun, taliplisi çok okuyucusu bol olsun.

-İbrahim Sağır-Şair ve Yazar

Aydın Çetinkaya’nın dörtlüklerinde hem klasik edebiyatımızın nazım şekillerini hem de muhteva özelliklerini görmek mümkünür.

Çetinkaya, söylenmesi zor konuları, düşünce ve hikmet sözlerini sanatlı bir anlatımla şiirleştirerek ortaya koymaktadır.

Çetinkaya, bize verdiği bir mülakatta: ‘’Her insan duygularını dışa vurma ihtiyacı duyar. Şairler şiirlerini yazarken en güzel hitabın nasıl olacağına kafa yorarlar. Ben de naçizane bir şair olarak, duygularımı dörtlüklerle ifade etme yolunu benimsedim. Bu tarz benim zevk aldığım şiirsel bir hitabet. Merak ettiğim uzay ve sonsuzluk kavramı ile insanın iç dünyası üzerine edindiğim birikimlerin bazı şiirlerime yansıtma ihtiyacını gördüm.’’ diyerek  şiir anlayışını belirtmiştir.

Şair Aydın Çetinkaya’ya şiir yolculuğundaki  başarısını devam ettirmesini dilerim.

-Ahmet Urfalı
Eğitimci, Araştırmacı-Şair ve Yazar

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 112
Barkod : 9786056970498

Kategoriler

Babil.com  
ISEN