Babil.com
Dövüş Kulübü % 35indirim

Dövüş Kulübü

Fight Club

Chuck Palahniuk

Ayrıntı Yayınları

27,00 TL 17,55 TL
 
0/5 (0 kişi)
103 adet stoklarımızda

İlk kez yayımlandığı 1996’dan beri bir yeraltı klasiği olarak anılan ve sinemaya da aktarılan Dövüş Kulübü, bir anti-ütopya öyküsünü anlatıyor.

Yaşadığı hayattan nefret eden, ölüm düşüncesini saplantı haline getirmiş, insani yakınlığı kanser dayanışma gruplarında arayan genç bir adam. Aynı dayanışma gruplarının bir başka müdavimi, toplum kaçkını bir genç kadın. Ve Tyler Durden; yalanlar ve mutsuzlukla dolu bir dünyaya kendi yöntemleriyle saldıran yarı çılgın bir kurtarıcı, baştan çıkarıcı bir intikam meleği. Tyler’ın felsefesine göre, tüketim kültürünün uyuşturucu etkisinden kurtulmanın yolu, fiziksel acıyla tanışarak yeniden doğmaktır. Çok geçmeden, gecenin geç saatlerinde bar bodrumlarında toplanan gizli bir “dövüş kulübü”, ülkenin dört bir yanını saracaktır. Ama Tyler’ın dünyasında sınırlara ve kurallara yer yoktur. Kendi bedenini örseleyen bir müritler ordusu, toplum düzenini ve konformizmi imha etmek üzere Tyler’ın peşine takılır...

Chuck Palahniuk’un ilk romanı, tüketim kültürüne, hırs ve üstünlük duygusuna, güzellik idealine ve iş dünyasına zehir zemberek bir eleştiri yöneltiyor. Palahniuk, karanlık bir mizahla desteklediği güçlü ve çarpıcı üslubuyla, yaşadığımız dünyanın çirkin suretine ayna tutuyor.

Son dönemin en özgün, en sarsıcı romanları arasında sayılan Dövüş Kulübü bir klasik eser düzeyine ulaşıyor...

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Temmuz 2020
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,00 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 224
Barkod : 9789755393223

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Elif Özsayar

Kapak Tasarım
Sevinç Altan
Deniz Çelikoğlu

Düzelti - Redaksiyon
Ayten Koçal
Ayten Koçal

Muazzam

Yeraltı edebiyatının en sarsıcı romanlarından biri olarak geçen Dövüş Kulübü, bana göre gerçekten hakkındaki yorumların tümünü hakeden bir kitaptı. Chuck Palahniuk'un okuduğunuz diğer kitaplara benzerlikten çok uzak olan anlatım biçimi ve dili, zekice bir kurgu ile birleşmiş, ve ortaya muazzam bir eser çıkmış.Dövüş Kulübü bir anti-ütopya örneği olarak geçiyor. Ve senelerce çalışıp ev, mobilyalar, bilgisayar vb. her şeye sahip olmasına rağmen yaşadığı hayattan nefret eden bir adamın, Tyler Durden ve onun yaşam felsefesiyle tanışmasını konu alıyor. Tyler'ın felsefesine göre ise, tüketim kültürünün beyinlerimizi uyuşturan etkisinden kurtulmanın ve rahatlamanın tek yolu, fiziksel acıyla tanışıp dibe battıktan sonra yeniden doğmak... Ve bu fiziksel acı fikrinden doğan, kısa zamanda tüm ülkeyi sararak bir fenoman haline gelen 'Dövüş Kulübü'...Yazar bence farklı ama bana aşırı keyif veren bir anlatıma sahipti. Birbiri üzerine okuduğum benzer kitaplardan sonra yeraltı edebiyatı okumak, değişik bir anlatımla karşılaşmak bana çok iyi geldi diyebilirim. Palahniuk'un tüketim kültürünü, hırslarla dolu iş dünyasını, modern yaşamımızın bizde yarattığı ruh halini ve bizi dönüştürdüğü kişiyi alttan altta ama aynı zamanda sert bir biçimde eleştirmesini sevdim. Üzerine düşünüldüğünde, dikkatle okunduğunda ve alt metin anlaşıldığı takdirde okuyana çok keyif verecek bir kitap olduğunu düşünüyorum.

İ
İrem @Mybookheaven  -   19.07.2016
Seyret ve oku

Filmini izledikten sonra kitabını okumak istedim çünkü filmin icinde geçen replikler öyle dinleyip geçilecek türden değildi. Altını çizmek ve dönüp dönüp okumak istiyordum. Muhteşem bir özeleştiri de diyebiliriz Amerika için. Herkes okumalı diye düşünüyorum.

A
Ayşe Akbulut  -   27.05.2016
Chuck'ın Başyapıtı

Uyuyabilmek için testis kanseri, verem, beyin tümörü gibi haatalıkları olan insanlar için düzenlenen terapi gruplarına katılan, onlarla dertleşerek ağlamaya çalışan bir adamın, bu terapi gruplarından birinde Marla Singer adında sıradışı bir kadınla tanışması, bir uçak yolculuğunda tanıştığı ve hayatının merkezine oturan Tyler Durden sayesinde içindeki öfkeyi ve nefreti dışarı çıkarabilmek için birileriyle dövüştüğünüz Dövüş Kulübü'nün ortaya çıkması ve Marla, İsimsiz Kahramanımız ve Tyler üçlüsü arasındaki garip ilişkiyi anlatıyor kitap. Ama yazar Aslında bu romanda kapitalist düzene karşı önce kendine, sonra da sisteme zarar verme içgüdüsüyle dolu olan insanların dünyasını anlatıyor. Tabii bir de dünyada sorunlu çok fazla insan olduğunu ve hepsinde de kendi gibi sorunlu birileriyle bir araya gelme, birlik olma, bir şeyin parçası olma isteği olduğunu anlatıyor.

M
Merve Sarıoğlu  -   29.02.2016
Kitap? Film?

Efsane bir filmin en az onun kadar enfes bir kitabı. Kıyaslamak mümkün değil iki tarz da çok iyi.

M
Mehmet Demir  -   28.02.2016
...

Kitaptan ziyade filmi daha güzel, çeviriyi pek beğenmedim. Avi Pardo çevirseydi bence daha güzel olurdu.

H
Hasan Karakaya  -   23.02.2016
kitap > film

evet kitap filmden daha güzel diyenlerdenim. tavsiye ederim. filmle birebir aynı değil. delirmenin boyutu kitapta daha iyi hissediliyor

Z
Zeynep Dilara Öztunç  -   16.02.2016
güzeldi

Yeralti edebiyatından güzide bir kitap orta dereceli

P
Pala Okur  -   01.02.2016
Babil.com  
NOGROD