ÜYE OL        GİRİŞ   
Dünyayı Değiştiren Liderler % 25indirim

Dünyayı Değiştiren Liderler

Emir Çelik

Tutku Yayınevi

17,95 TL 13,46 TL
Stoktan Teslim

İnsanlık tarihi aslında toplumlara önderlik eden öncü isimlerin hayat hikâyeleri etrafında şekillenir ve öyle yazılır. Elinizde tuttuğunuz kitapta Hz. İsa ve Hz. Muhammed'le başlayan Dünyayı Değiştiren Liderler sıralamasında Jül Sezar, Hannibal, Büyük İskender, Atilla, Cengiz Han, Fatih Sultan Mehmed, Kanuni Sultan Süleyman, Napolyon Bonapart, Gandi, Winston Churchill, Mustafa Kemal Atatürk, Josef Stalin, Adolf Hitler, Fidel Castro, Yaser Arafat ve Mihail Gorbaçov gibi dönemlerine damga vurmuş isimlerin hayat hikâyeleri etrafında aslında o dönemlerin genel bir değerlendirmesi yapılıyor. Hayat hikâyeleri aktarılan liderlerin yaşamlarının bilinmeyenleri gözler önüne seriliyor. Bu arada her bir liderin yaşamı boyunca başardıkları ve kendisinin vefatından sonra ortaya koydukları ideallerin ve ilkelerin başına gelenler hayli çarpıcı notlarla okurun dikkatine sunuluyor.

• Peygamberler mucizelerle örülü yaşamlarında rağmen kendilerine inanmayanlardan hangi zulümleri gördü?
• Jül Sezar'ın ve aynı zamanda dünya siyasi tarihini değiştiren en önemli dönüm noktası neydi?
• Yaşadığı dönemin en kudretli komutanına "Kartaca yıkılmalıdır" dedirten Hannibal'ın liderlik sırları neydi?
• Bugün kişisel gelişim kitaplarının değişmez parolası haline gelen, "Ya yeni bir yol bulacağız, ya yeni bir yol yapacağız" sözünü hangi komutan nasıl bir durum karşısında söyledi?
• Büyük İskender'in genç yaşta vefatına neden olan günümüzde tedavisi en basit rahatsızlık neydi?
• Batılı tarihçilerin gözünde 'vahşi acımasız bir diktatör' olarak görülen Cengiz Han'ın insanlık tarihine armağan ettiği ve günümüzde halen kullanılan icatlar nelerdi?
• İstanbul'un fatihi tahta iki kez çıktı. Gerçekleştirdiği fetihle çağ açıp çağ kapayan Sultan Mehmed'in ölümündeki bilinmeyenler nelerdir?
• "Yalan ne kadar büyükse inananı da o kadar çok olur" diyen ve bu modeli bir yönetim biçimi haline getiren hangi devlet büyüğüdür?

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mayıs 2014
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 14,00 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 416
Barkod : 9786054962280
Babil.com