Babil.com
Düşünmenin Alfabesi % 35indirim

Düşünmenin Alfabesi

Bir Eleştirel Düşünme Kitabı

Yasin Ramazan

Babil Kitap

20,00 TL 13,00 TL
 
4/5 (20 kişi)
893 adet stoklarımızda

Yaşadığımız çağ bize emsalsiz miktarda bilgi, bir o kadar da karmaşa getiriyor. Düşüncelerimizi sağlıklı biçimde kurmak, safsatalara düşmekten kaçınmak hiç olmadığı kadar zor. Eleştirel düşünce başlı başına bir disipline dönüşmüş durumda. Yasin Ramazan, tüm bu keşmekeş içinde yolunu kaybetmeden tutarlı düşünceler üretmeye çalışan okura rehberlik etmeyi hedefliyor. Düşünmenin Alfabesi nasıl mantıklı düşüneceğinizi öğretmeyi hedeflese de bir mantık kitabı değil. Teorikten ziyade pratik, anlayarak yola koyulmayı teşvik eden bir metin. Sadece başkalarının düşüncelerini kritik etmeyi değil, kendi öğrenme ve düşünme serüvenimizi de takip etmeyi ve gerekli iyileştirmeleri yaparak zenginleştirmeyi salık veriyor. Tutarlı düşüncelerin yanı sıra sağlam inançlar elde etmemizin de yolu yine eleştirel düşünceden geçiyor.

“Bu kitap, size eleştirel düşünmeyi sevdirmeyi hedeflemiyor. Zaten, kitabı elinize alıp karıştırdığınıza veya internet kitapçısında sepete eklediğinize göre sistematik ve disiplinli düşünme eksikliğini hissediyor veya bildiğiniz halde bu alandaki gelişmeleri merak ediyorsunuz demektir. Buradaki amacımız, günlük hayatta alışkanlıkla yaptığımız ve zaman zaman başarılı olduğumuz düşünme faaliyetini, profesyonel veya akademik hayata nasıl taşıyabileceğimizi görmekten ibaret. Bu kitabı bir rehberden çok bir tecrübe aktarımı gibi düşünürseniz, kendi düşünme serüveninizde size eşlik etmesine izin verebilirsiniz.”

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 144
Barkod : 9786050601169
Düşünen insan neyi düşünür?

Herkesin her şeyi çok iyi ve doğru düşündüğü ve tek bir düşünme şekli olduğunu sandığı bir dönemde, ki belki de tarihin her döneminde bu böyleydi, işin hiç de göründüğü gibi olmadığı ve ciddi emek gerektirdiğini gösteren önemli bir kitap. İnsanın, sadece düşünmenin yarın ne giysem diye düşünmekten farklı bir eylem olduğunu anlaması bile önemli değişimlere yol açabilir. Herkesin okuması gereken nadir kitaplardan.

M
Meryem   -   01.01.2021
Düşünen insan neyi düşünür?

Herkesin her şeyi çok iyi ve doğru düşündüğü ve tek bir düşünme şekli olduğunu sandığı bir dönemde, ki belki de tarihin her döneminde bu böyleydi, işin hiç de göründüğü gibi olmadığı ve ciddi emek gerektirdiğini gösteren önemli bir kitap. İnsanın, sadece düşünmenin yarın ne giysem diye düşünmekten farklı bir eylem olduğunu anlaması bile önemli değişimlere yol açabilir. Herkesin okuması gereken nadir kitaplardan.

M
Meryem  -   01.01.2021
Düşünmenin Düşünceleri

Düşünmenin düşünceleri başlığını verdiğim bu yorumda hocamızı da merdivenleri misali basamak basamak çıkarak, düşünmenin serüvenlerini anlatan başucu bir kitap. Mutlaka herkesin okuması lazım...

M
Muhammed Ahmet Tonkuş  -   26.12.2020
Düşüncenin üzerine düşündüğün düşüncelerini konuş!

Düşünerek konuş" günlük hayatta birçok insana bu tarz ithamlarda bulunuruz. Hatta bazen kendimize bile kızarız. Düşünmeden, gelişigüzel, ve tutarsız konuşmalar yorar çoğu zaman. Gerçekten düşüncenin de üzerine düşünülmesi gerektiğini geniş perspektifle sunan bir kitap. Düşüncelerimizi eleştiri süzgecinden geçirdikten sonra daha sistematik ve disipline edilmiş halde sunmak için okunması tavsiyemdir.

M
Meryem Gümüş   -   23.12.2020
Düşündüğümü düşünüyormuşum

Meğer ben düşündüğümü sanıp safsata ediyormuşum anca kendimi yoruyormuşum. Söyleneni değil de söyleyeni eleştirmişim şimdiye kadar. Güzel bir aydınlanma oldu özellikle son bölümlerde kendi hatalarınızdan ders çıkarabileceğiniz nitelikte ama bir iki bölüm daha devam etmesini isterdim tam aydınlığa ulaştığımda biri ışıkları söndürdü sanki. Yazarın kalemine sağlık:)...

S
Selcan Hun  -   22.12.2020
Beğendim

Zevkle okudum. Alın, okuyun, okutun, doğru düşünmeye can verin :)

A
Aysel  -   22.12.2020
Eleştirel Düşünme

Eleştirel düşünmeye dair oldukça istifade ettiğim bir kitaptı. Eleştirel düşünmeyi eleştirel düşünmek için ilk adım olan kitapta bölümlendirmeler, kitabın dili oldukça net ve akıcı idi. Kitabın sonunda ileri okumalar için kitap önerilmesi de çok faydalı olmuş. Eleştirel düşünmenin ABC'si adeta. Emekleri için hocamıza çok teşekkür ederiz.

B
Betül  -   22.12.2020
Düşünmeyi düşünmek

Heidegger derslerinin birinde "En düşündürücü olan düşünmüyor olmamızdır" der. Belki de, düşünmüyor olmamızın bir sebebi de düşünme üzerine etraflıca düşünmememiz. Yasin Ramazan ilk adımlardan birini atmış, her konu hakkında doğru düşünmek için önce düşünmek üzerine biraz düşünelim.

M
Mehmed Ali Çalışkan  -   22.12.2020
Beğendim

"Düşünme üzerine" düşünmek ve bilgi edinmek için güzel bir kitap.

İ
İlker K  -   04.12.2020
Babil.com  
NOGROD