ÜYE OL        GİRİŞ   
Ege'nin Unutulan Türkleri % 25indirim

Ege'nin Unutulan Türkleri

Bahadır Selim Dilek

Rodos İstanköy ve Onikiada Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Yayınları

18,52 TL 13,89 TL
 
0/5 (0 kişi)
Tükendi

Küresel semaye baronlarının çıkarlarının olduğu bölgelerde etnik ve dini azınlıklar ön planda tutuluyor. Ancak küresel sermayenin olmadığı bölgelerdeki azınlıklar istikrarsızlık unsuru olarak yok sayılıyor ya da unutuluyor. Tıpkı Rodos ve İstanköy´deki, sayıları 6 bini geçen Türk azınlık gibi.

Lozan Antlaşması´nın sağladığı haklardan yararlanamayan Onikiada Türkleri, önce 1912 den 1943 yılına kadar İtalya´nın, 1947 yılından sonra da Yunanistan´ın baskılarısonucu bugün tamamen yok olma noktasına gelmiş bulunmaktadır.

Ege´nin Unutulan Türkleri( Genişletilmiş İkinci Baskısı) kitabında da Onikiada Türkleri´nin yaşadığı trajedi; Cumhuriyet´in ilk yıllarından 1960 lı yılların sonuna kadarolan döneme ilişkin resmi yazışmalara dayanılarak ve güncel kimi gelişmeler dikkate alınarak dile getirilmiştir.

Belgeler, Onikiada Türkleri´nin nasıl baskı altında tutulduğunu, tarihi mirasın nasıl yok edildiğini. vakıflarüzerinde oynanmakta olan oyunları gözler önüne sermektedir. Kitaptaki belgelerin çoğu ilk kez tıpkı basımlarıyla birlikte Türk okurunun bilgisine sunulmaktadır.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2017
Basım Yeri : Türkiye / İzmir
Boyutlar : 14,50 x 20,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 310
Barkod : 3990000073017
Babil.com  
ANDUIN