ÜYE OL        GİRİŞ   
Eğitimde Yanlış Yöntemler % 35indirim

Eğitimde Yanlış Yöntemler

Reveşhayi Asibza Der Terbiyet

M. Rıza Kaimi Mukaddem

el-Mustafa Yayınları

20,00 TL 13,00 TL
Stoktan Teslim

Eğitimdeki yanlış yöntemlerden kastımız eğitimin amacına ulaşmak için eğitmen tarafından uygulanan ancak yıkımdan başka hiçbir etkisi olmayan söylemler, davranışlar ve tavırlardır. Bu yöntemler hakkında şimdiye kadar yazılmış eserler ya araştırma eseri değildir ya da bir psikoloğun elde etmiş olduğu tecrübeleri yazıp kitaplaştırmasıdır. Her halükarda bu eserler dini ve dinin bakış açısını beyan eden eserler değildir ve maalesef bu tarz yöntemler hakkında dinin bakış açısını aktaran derli toplu ve akademik bir kitap henüz yazılmamıştır.

Elinizdeki eser bu eksikliği telafi etmek amacıyla kaleme alınmıştır. Bu kitapta mukaddes kanun koyucunun eğitim yöntemleri alanındaki nehiyleri araştırılmış, ayetlerin ve rivayetlerin bu konu hakkındaki bakış açısı ile davranış ve yöntemler analiz edilerek bunların zararlarının, yararlarından, çok daha fazla olduğu delillendirilmiştir. Böylelikle İslami eğitim ve öğretimin kapsamlı bir şekilde düzenlenmesine katkıda bulunmuş olacağız.

Bu araştırma her ne kadar küçük de olsa, din tarafından beyan edilmiş olan zararlı yöntemleri analiz ederek İslam'ın eğitim düzeninin gelişmesine ve düzenlenmesine yardımcı olacaktır.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2013
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 16,00 x 23,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Farsça
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 216
Barkod : 9786058596917

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Rıdvan Murat Altun

Editör
Yusuf Tazegün

Kapak Tasarım
Sercan Arslan

Genel Yayın Yönetmeni
Resul Abdullahi

Katkıda Bulunan (İçerik)
İrfan Güngörür

Babil.com