ÜYE OL        GİRİŞ   
Ejderha Kalpli Kız % 30indirim

Ejderha Kalpli Kız

Stephanie Burgis

Martı Genç

20,00 TL 14,00 TL
Stoktan Teslim

Bir zamanlar çikolatasıyla ünlü ve ejderhalar tarafından korunan özel bir şehirde, gerçekleri hikâye gibi anlatabilecek kadar korkusuz bir kız yaşarmış.

Adı Silke olan bu kız, o kadar iyi hikâyeler yaratırmış ki beş parasız bir yetimken bile en göz alıcı çikolata evi olan Çikolata Kalbi’nde çalışmanın ve bir ejderhayla arkadaş olmanın yolunu bulmuş. Kelimeleri böylesine etkileyici kullanabilmesi kraliyet ailesinin de gözünden kaçmamış olacak ki gizemli ve tehlikeli periler şehre geleceklerini duyurduğunda Silke’yi casus olarak kullanmaya karar vermişler. Ama Silke’nin perilere güvenmemek için kendince özel nedenleri varmış. 

Silke kendi sırlarını saklarken perilerin gerçek amaçlarını ortaya çıkarabilecek midir?

“Çikolata Kalpli Ejderha’nın devamı olan bu macera daha narin, daha ilginç ve bir bakıma çok daha farklı bir kızı anlatıyor… Saray oyunlarıyla tuhaf ittifakların birleştiği cesaret verici  ve iyi örülmüş bir hikâye.”

- Booklist

“Silke’nin güçlü karakteriyle Burgis’in yarattığı dünya bambaşka. Fantastik kitap düşkünleri bu tatlı hikâyenin derinliklerinde kaybolacak.”

- Kirkus Reviews

“Macera dolu bu kitap fantastik sevenler için harika bir seçim. Günü kurtaran küçük bir kahraman Çikolata Kalpli Ejderha’dan sonra özleminizi giderecek.”

- School Library Journal

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 288
Barkod : 9786051868233

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Çiğdem Köfüncü

Editör
Elif Hazal Çök

Grafik Uygulama
Nazan Öztaykutlu

Babil.com