Babil.com
El Ele, El Bir Hakk’a İkrar % 35indirim

El Ele, El Bir Hakk’a İkrar

Ehl-i Beyt Yolu

Ali İhsan Mete

Ceren Yayıncılık

60,00 TL 39,00 TL
 
0/5 (0 kişi)
3 iş gününde temin

Tarihi kültürünü okuyabilen insanlar, değerlerini yeniden yaratabilirler! Ancak; “Yaşayan hayatın gelir geçer yapısını kırabilenler, gönüllerindeki isyanı şuurla duyan ve yaşayanlar’ yani bir benlik tasarımını gerçekleştirebilirler.”

İşte Hünkâr Hacı Bektaş veli, Türklük bilincini, İslamiyet’in özünü, temel ahlak kurallarını, saygı-sevgi- hoşgörüye dayanan erdemleriyle halk terbiye ve estetiğinin felsefesine dayandığı bilgi ve hikmet pınarlarından bize taşıyan bir ilim ve ahlak kahramanıdır.

Akıl ve Hikmet dini olan İslamiyet sadece ve sadece tapınmak değildir. Ahlaki temizleyerek yükselmedir. İşte Hazret-i Pir Hünkâr Hacı Bektaşi Veli de bunu ele almıştır.

Alevi Bektaşilikte, “Çalışanlar, kazananlar Allah’ın sevgilisidir” buyruğu esas tutulmuştur. Bir lokma – bir hırka zihniyeti değil, “Gündüz şevk ile dünya işine, gece aşk ile ahiret işine” buyurmuştur.

İyi olunuz demiştir. “Benim üç dostum var. Kaçan kim men ölicek biri evde olur, biri tolda, biri benimle bile gelir. Evde kalan malumdur, yolda kalan dostlarum. Benimle bile gelen eyulüğümdür.”

İyi insan olmak, Alevi Bektaşilikte o kadar esastır ki buna dayanarak, “Her iyi insan Bektaşi’dir.”*

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2020
Basım Yeri : Türkiye / Edirne
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 275
Barkod : 9786059490818

Katkıda Bulunanlar

Editör
Celal Karakaş

Babil.com  
ATES