ÜYE OL        GİRİŞ   
Elveda Güzel Vatanım % 25indirim

Elveda Güzel Vatanım

Ahmet Ümit

Everest Yayınları

32,00 TL 24,00 TL
Stoktan Teslim

1926 yılının o hüzünlü sonbaharı. Osmanlı İmparatorluğu yıkılmış, genç cumhuriyet ayaklarının üzerinde durmaya çalışıyor. O büyük altüst oluşun içinde bir adam:

Şehsuvar Sami… Bir zamanların İttihat ve Terakki fedaisi, şimdilerin yorgun komitacısı. Şehsuvar Sami’nin etrafında dönen amansız bir entrika. Bir yanda kaybettiği ama hiçbir zaman yüreğinden çıkartamadığı sevgilisi Ester, öte yanda yaşanılan tarihsel bozgun… Kaybedilen bir ülke, kaybedilen bir şehir, kaybedilen bir hayat. Ve aklında hep aynı soru:

Devlet mi kutsaldır, yoksa insan mı?

“Ölüm, şehirlerimizi kaybetmekle başlar.” Kim söylemişti bu cümleyi hatırlamıyorum, ne yazık ki doğru… Doğru, lakin eksik. Ölüm, şehirlerimizi kaybetmekle başlar, vatanımızı kaybetmekle neticelenir.

Sahi nedir vatan? Bir toprak parçası mı, uçsuz bucaksız denizler, derin göller, yalçın dağlar, verimli ovalar, yemyeşil ormanlar, kalabalık şehirler, tenha köyler mi? Hayır, bütün bunların ötesinde bir anlam taşır vatan. Ne sadece toprak parçası, ne su havzaları, ne ağaç silsilesi… Annemizin şefkati, babamızın saçlarına düşen ak, ilk aşkımız, doğan çocuğumuz, dedelerimizin mezarlarıdır vatan…

Vatanı olmayan insanın hayatı da olmaz. Evet, bir vakitler zihnim, kalbim bu fikirlerle doluydu. Şimdi? Şimdi bilmiyorum…

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 14,00 x 23,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 560
Barkod : 9786051419480

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
Füsun Turcan Elmasoğlu

Nefes aldırdı gerçekten.

O donemın atmosferini yansıtan en iyi roman bir solukta okuyuverdim..

A
Ahmet Alağaş  -   28.05.2016
güzel

Kitabı buradan çok uygun fiyata aldım ancak, henüz okumaya başlayamadım; ama tarihi romanları çok sevdiğim için eminim güzeldir. teşekkürler babil.

E
Elif Ata  -   05.04.2016
öğrenci dostu

öncelikle fiyat için babile teşekkür ederim. sıkı bir ahmet ümit takipçisiyim kitaplığımın en üst rafını ahmet abiye ayırdım, kitaba herkes güzel şeyler yazıyor kitap aynı yazılanlar gibi ama benim bir eleştirim var, abi çok betimleme yapıyorsun çok derine iniyorsun, istanbul hatırası kitabında öyleydi bu da öyle olmuş.

E
Emre Görse  -   19.03.2016
Fena değil

Tarihi romanları her zaman sevmişimdir. Ahmet Ümit severek takip ettiğim bir yazardır. Bu kitabı farklı bir tarzda yazmış, kötü diyemem ama önceki kitapları gibi heyecan ve merak uyandırmadı bende. Yaklaşık bir haftadır elimde ve sıkıldım artık. Ara verip tekrar okumayı düşünüyorum. .

N
Nuray Durmuş  -   07.03.2016
Elveda Güzel Vatanım

Elveda güzel vatanım, çok sürükleyici bir kitap. bir solukta okudum ve elimde şu an kukla var. kitabın içinde verilen tarihi bilgiler kayda değer. kitaptan en çok etkilendiğim sahnelerden birisi 2.Abdülhamitin sürgüne giderken Şehsuvar Sami ile yaşadığı diyalog idi. Ahmet Ümit yeni kitap için araştırmalara başladı. büyük ihtimal yeni kitabın konusu bergama...

M
Murat Deniz  -   03.03.2016
Ahmet Ümit

yine harikalar yaratan bir yazar ve yine harika bir roman Ahmet Ümit okumayan çok şey kaçırır

S
Sümeyye Karadaş  -   23.02.2016
komik bir durum

Arkadaşıma babil.com'dan aldım 14 tl ödedim. Sonra 9.90 kampanyasına girdi, kendime aldım. Betimlemelerin bazıları gereksiz ancak okunabilecek bir eser.

Y
Yusuf Korkmaz  -   22.02.2016
Geçmişi bir de kendisinden dinlemek lazım

bu hafta sonumun uykusuz gecelerinin tetikçisi... yeni bitirdim ve uykuya tercih ettiğim için de pişman değilim. Osmanlının son, cumhuriyetin ilk yıllarının kendi içinde bir sorgusu. Şehsuvar Sami'nin yirmi yıllık aşkı ile vazifesi arasındaki seçimi ve sonuçları. güzel Ester mi, güzel vatanı mı? hem tarih, hem polisiye, hem aşk... kesinlikle okuyun:)

F
Fatma Yıldırım  -   22.02.2016
Yazarın kalemine sağlık.

Ahmet Ümit yine konuşturmuş kalemini. İttihat ve Terakki hakkında detaylı bilgilerin verildiği roman yine gizemli cinayetler ve olaylarla süslenmiş. Çok güzel ,okunabilir bir kitap.

Z
Zeynep Eriman  -   16.02.2016
Günümüzün aynısı

Olaylar günümüze bu kadar mı benzer? Ve bir kitap bir çırpıda okunur mu? Hiç beklemeden okunması gereken muhteşem bir yapıt.

Y
Yusuf Alper Ütük  -   15.02.2016
Önce Zor Sonra Akıcı

İlk 60 sayfa çok zor okunuyor. Özellikle 2 farklı zaman birçok karakter üzerinden anlatıldığı için ilk başlarda affallanıyor. Ama kitaba adapte olunca Ahmet Ümit'in eşsiz anlatımı sizi alıp götürüyor. Mutlaka okunması gereken ve okunurken günümüzle karşılaştırılması gereken bir eser.

E
Erkan Çelik  -   11.02.2016
Elveda Güzel Vatanım

Tarihi romanları sevmeyenlere bile sevdirebilecek bir yazar Ahmet Ümit. Kitabı okumaya başladığınız andan itibaren sizi içine çekiyor.

M
Muammer Yanık  -   10.02.2016
Mükemmel

Yazar Ahmet Ümit'in okuduğum en güzel en mükemmel kitap diyebilir. Kitap okurken Şehsuvar Sami'yi düşenmeden edemiyorsunuz. Acaba ne kadar acı çekiyor; nasıl biri demeden bitmez bu kitap :)

M
Mahmut Karataş  -   10.02.2016
Güzel

Uygun fiyata satın alan herkes mutlu

F
Feyza Nur Yılmaz  -   03.02.2016
merak

henüz bu kitabını okumadım ama bununda diğerleri kadar iyi olduğuna eminim. En yakın zamanda alıp okuyacağım ve kitaplığımda Ahmet Ümit'in diğer kitaplarının yanındaki yerini alacak :)

Ö
Özde Şengül  -   02.02.2016
müthiş

dönem romanı+iç hesaplaşma+ tarihin tekerrür etmesi hepsi bir arada. beğendim, tavsiye ederim

G
Gökhan Aytekin  -   05.01.2016
Elveda Güzel Vatanım

Ahmet ümit ve tarih seven biri olarak şunları söyleyebilir ki okurken inanılmaz bir tat aldım.İttihat ve Terakki hiç böyle güzel anlatılmamıştır herhalde...

K
Kadiriye Tepe  -   25.12.2015
yeni bir merak konusu

Henüz bitirmemiş olmama rağmen, Ahmet Ümit yine harikalar yaratmış demekten kendimi alamıyorum. Alışagelmiş polisiye romanlarının yanı sıra farklı bir tat denemiş. Şehsuvar Sami içimizde bir yerlerde...

E
Ebru Bulut  -   15.12.2015
Babil.com