Babil.com
Enigma % 32indirim

Enigma

Enigma

Antoni Casas Ros

Sel Yayıncılık

24,00 TL 16,32 TL
 
0/5 (0 kişi)
1 adet stoklarımızda

Ders vermekten sıkılmış bir edebiyat profesörü, yazar olmayı delicesine isteyen genç bir kız, yetenekli bir şair ve zeki bir kiralık katil olmayı aynı anda başaran genç bir adam ve konuşmayı pek sevmeyen Japon kız... Onları “Bartleby ve Şürekası” isimli kitapçıda ne bir araya ne getirebilirdi? Elbette edebiyat ve onun dönüştürücü gücü.

Kendilerini “Yatak Odası Filozofları” olarak adlandıran bu dörtlü çetenin entelektüel ve cinsel hayatını tek bir amaç belirler: Edebiyat tarihinde sonlarını beğenmedikleri kült romanlara yeni sonlar yazarak onları piyasadaki asıllarıyla değiştirmek...

2008’de İspanya’da En İyi Roman seçilen Almodovar Teoremi ve Son Devrimin Güncesi adlı çarpıcı romanların yazarı Antoni Casas Ros’tan haz ve edebiyat üzerine kurulu etkileyici bir anlatı...

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Temmuz 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Fransızca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 192
Barkod : 9789755705880

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Işık Ergüden

Kapak Tasarım
Savaş Çekiç

Genel Yayın Yönetmeni
İrfan Sancı

Katkıda Bulunan (İçerik)
Gülay Tunç

Hazırlayan
Mısra Gökyıldız

Sıradışı karakterler, olay örgüsü ve bakış açısı arayanlara...

Kitapta dört ana karakter var: Joaquim, Naoki, Ricardo ve Zoe. Romanı bu dört karakterin ağzından okumak, her birinin olaylara bakış açısını öğrenmek keyif vericiydi. Çoklu bakış açısıyla yazmayı tercih etmiş yazar, romanın konusu kadar kendi yaşam hikayesiyle de dikkatimi çekti. Özetle sonlarını beğenmedikleri kitaplara yeni sonlar yazıp bunları gizlice piyasaya sokmayı başaran bu dört kahramanın macerasını okumalısınız.

P
Pelin Öğreten  -   20.04.2016
Enteresan

Yer altı edebiyatının nadide isimlerinden. Yazar karşımıza oldukça ilgi çekici farklı tipler koyar. Sürekleyici ve etkileyici bir kitap, okunmalı.

E
Esra Yılmaz  -   11.02.2016
Babil.com  
ANDUIN