Babil.com
Evlenmenin Hükümsüzlüğü % 15indirim

Evlenmenin Hükümsüzlüğü Ciltli

Nazlı Hilal Çelik

On İki Levha Yayınları

110,00 TL 93,50 TL
 
0/5 (0 kişi)
2 iş gününde temin

Evlenmenin kurulması ve sona ermesi her zaman tartışılan bir konu olmuştur. Sona erme içinde evlenmenin hükümsüzlüğü ise diğer konulara göre her zaman daha kenarda kalmıştır. Bu çalışmada evlenmenin hükümsüzlüğü yabancı hukuk sistemleri de göz önüne alınarak incelenmiş, uygulamalara değinilmiş ve düzenlemedeki eksiklikler belirlenmiştir.
Çalışmada giriş kısmındaki temel belirlemeden sonra, ilk bölümde evlenmeye ilişkin genel bilgiler, evlenmenin hukuki niteliği, hükümsüzlük kavramı ve bu kavramın benzer durumlar ile karşılaştırılması, evlenmenin hükümsüzlüğünün Türk, İsviçre ve Alman hukuklarındaki düzenlenişi ile evlenmenin butlanında iyiniyet ve kusurun görünümü incelenmiştir.
İkinci bölümde; evlenmenin hükümsüzlüğüne sebep olabilecek tüm haller, ayrıntılı alt başlıklarına kadar incelenmiş, doktrin ve yargı kararlarındaki farklı görüşler, çelişkiler ve bunlara ilişkin çözüm önerilerine değinilmiştir. Bu bölümde ayrıca butlanı gerektirmeyen haller de incelenmiştir.
Son bölümde ise butlan davası ve sonuçları incelenmiş, davanın hukuki niteliği, tarafları, dava hakkını sınırlandıran ya da ortadan kaldıran haller, yetkili ve görevli mahkeme, yargılama usulü, butlan davasında alınabilecek geçici önlemler ve butlan davasının eşler, çocuklar ve üçüncü kişiler açısından sonuçları üzerinde durulmuştur.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltli
Basım Tarihi : Ocak 2021
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 16,20 x 23,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 426
Barkod : 9786257293730
Babil.com  
ANDUIN