ÜYE OL        GİRİŞ   
Fakülte Hastanesi İkinci Kitap % 40indirim

Fakülte Hastanesi İkinci Kitap

Nur Gürkan

Gordios Kitap

23,15 TL 13,89 TL
Stoktan Teslim

Laborant, yine 1960'lar Türkiye'sinin siyasal ve toplumsal platformunda, kaldığı yerden devam ediyor... Laboratuarın da hayati kimya analizleri yapan o bu kez de sentez peşinde koşuyor ve analizleri bir tür psikanalize dönüşürken, bu sentez de bir psikosentezle mi noktalanacak?

Öte yandan, laborantlığın yanı sıra sürdürdüğü gazetecilikte başarılı olabilecek mi? Ve bu uğraşısı ona arayışlarında nasıl bir etki sağlayıp yaşamına da nasıl bir yön verecek?

Ve başlı başına bir dünya olan Fakülte Hastanesi'nde ''Ülke'nin yeri ne? Yoksa o da, önce 'klinik' sonra da 'ümitsiz' bir vaka olarak mı Hastane'nin hastalarından biri olacak? Ve bu bağlamda, Fakülte Hastane'sinin olanaklarıyla birlikte Laborant'ın vardığı bu sentez onu iyileştirip şifaya kavuşturabilecek mi?

Ve bu arada, Laborant gönül ilişkilerinde çıkmaza mı girecek yoksa bu ilişkiler ona yeni ufuklar mı açacak?

Ve sonuçta Yazar aynı Birinci Kitap'ta olduğu gibi, bir Hayati Kimya Laborantı ile bir Gazetecinin bakış açısından adeta çağının tanığı olarak, Hastane içinde ve dışında gelişen olaylar hakkında hayal perdesi tadında ve film şeridi akıcılığında bilgiler sunuyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ağustos 2015
Basım Yeri : Türkiye / Ankara
Boyutlar : 14,00 x 21,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 540
Barkod : 9786055828950

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Editör
Mustafa Saraç

Babil.com