Babil.com
Fantastik Türk Sineması % 25indirim

Fantastik Türk Sineması

Giovanni Scognamillo, Metin Demirhan

Kabalcı Yayınevi

75,00 TL 56,25 TL
 
0/5 (0 kişi)
Tükendi

Daha önce yayımladığımız Türk Sinema Tarihi başlangıcından günümüze Türk sinemasını ele alan önemli bir başvuru kitabı olarak okuyucu-izleyicilerle büyük bir ilgiyle karşılanmıştır.

Fantastik Türk Sineması'nın en önemli özelliği ise en kenarda köşede kalmış, fazla ilgi gösterilmemiş, hep hasıraltı edilmiş karanlık (!) bir döneme ışık tutmasıdır. İki üç günde çekilmiş, dar bütçeli, teknik olanaksızlıklar yüzünden kimi zaman "absürd" kimi zaman "trajik" sonuçları olan filmlerdir bunlar.

Ama ne olursa olsun sonuç her zaman "klasik" ve "haysiyetli"dir. Çünkü çoğu "B" tipi film, istemeden de olsa keskin bir zekanın, duygusallığın ve fedakârlığın sinemasıdır. Bu kitapta anlatılan filmlerin çoğu televizyonlarda artık yalnızca zaman doldurmak için oynatılsa da, dünyanın her yerinde gösterilmiştir. Fantastik Türk Sineması henüz bu keyfin tadına varamamışlar için muhteşem bir giriş niteliğindedir: Süpermenler, Süperkızlar, Killingler, Karaoğlan, Malkaçoğlu, Tarkan ve burada adını anamadığımız daha nicelerinin dünyası, masallar, yeşilçam kovboyları, bilimkurgunun ilk örnekleri sizleri bekliyor.

Son bir söz: Kim Dünyayı Kurtaran Adam'ı izledikten sonra aynı kalabilir ki?

 

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2005
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 19,50 x 27,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 468
Barkod : 9789758240203

Katkıda Bulunanlar

Hazırlayan
Seçkin Erdi

Babil.com  
ISEN