Babil.com
Fareler ve İnsanlar % 32indirim

Fareler ve İnsanlar

Of Mice And Men

John Steinbeck

Sel Yayıncılık

20,00 TL 13,60 TL
 
4.5/5 (9 kişi)
840 adet stoklarımızda

Pulitzer ve Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanan John Steinbeck’in çağımızın toplumsal ve insani meselelerini ustalıkla resmettiği eserleri modern dünya edebiyatının başyapıtları arasında yer alır. Steinbeck romanlarında yalın ve keskin bir gerçeklik sunarken yine de her seferinde çarpıcı bir öykü ile çıkar okurunun karşısına. Tarihin bir kesitindeki dramı insani ayrıntıları kaçırmadan sergilerken, "tozpembe olmayan gerçekçi bir umudun" türküsünü dillendirir. Bu nedenle eserleri edebi değerleri kadar güncelliklerini de hiç yitirmemiştir.

Fareler ve İnsanlar, birbirine zıt karakterdeki iki mevsimlik tarım işçisinin, zeki George Milton ve onun güçlü kuvvetli ama akli dengesi bozuk yoldaşı Lennie Small’un öyküsünü anlatır. Küçük bir toprak satın alıp insanca bir hayat yaşamanın hayalini kuran bu ikilinin öyküsünde dostluk ve dayanışma duygusu önemli bir yer tutar. Steinbeck insanın insanla ilişkisini anlatmakla kalmaz insanın doğayla ve toplumla kurduğu ilişkileri de konu eder bu destansı romanında. Kitabın ismine ilham veren Robert Burns şiirindeki gibi; "En iyi planları farelerin ve insanların / Sıkça ters gider..."

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2020
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 126
Barkod : 9789755705859

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Ayşe Ece

Kapak Tasarım
Gülay Tunç

Genel Yayın Yönetmeni
İrfan Sancı

Hazırlayan
Bilge Sancı

Samimi ve içten

Kitabı okumaya başladım ve ilk bölümde biraz sıkılıp kitabı okumayı bıraktım. 1-1.5 ay sonra kitabı tekrar okuma kararı aldım ve kitabı elimden düşüremez oldum. Bebeğimi uyutup; hemen kitaba koşuyordum. Pişman olmayacağınız; bir solukta kolaylıkla okuyabileceğiniz harika bir eser...

H
Hande Kırcı  -   22.05.2021
Mutlaka okunması gereken bir klasik

Steinbeck en beğendiğim yazarlardan biri, Gazap Üzümleri başta olmak üzere mümkünü varsa tüm eserleri okunmalı. Ama Fareler ve İnsanlar mutlaka okunması gereken kitaplardan, tıpkı Gazap Üzümleri gibi. Amerika'dan çıkan sıkı toplumcu gerçekçi yazarlardan biri belki de en önemlisi denilebilir.

Ç
Çağrı Öztürk  -   11.12.2020
Klasik

Hakkını veren bir klasik..

M
Mert Tekin  -   12.09.2020
çok güzel

Ben kitabını okumamıştım ama tiyatro oyununa gitmiştim ve çokk hoşuma gitmişti alıp okuyacağım pişman olacağımı düşünmüyorum

Ş
Şifa K.  -   23.07.2020
Güzel

Mutlaka okunmalı. Çocuklarımıza da okutalım

O
Okur   -   21.07.2020
bir steınbeck bestseller ı okuyun derim...

yüzyıllık bir roman olmak üzere... okunması gereken bestseller ı okuyun derim..çok şey kaybedersiniz okumazsanız! bir dostluk macerası...

S
Selçuk Bayar  -   14.04.2020
okunması gerek

kesinlikle okunması gereken kitaplardan. fazla söze gerek yok.

F
Feride Çetin  -   08.05.2019
Hayaller

Lennie ve George.. Okumaktan çok keyif aldım. Su gibi akıp gitti.. Mükemmeldi.. Heyecanlandırdı, duygulandırdı.. O anları gözler önüne serdi. Yine okumak için çok geç kalınmış olan bir eser.. Herkes okumalı, okutmalı..

Ç
Çiğdem Su  -   14.07.2016
2 yoldaş

Sonu kötü bitse de çok güzel bir kitap . 1,5 saatte bitirdim.

B
Bahri Erişdi  -   04.07.2016
Dostluk ve Saflık

Gerçek dostluğun ne olduğunu anlatan en iyi romanlardan birtanesi ...

Y
Yusuf İnci  -   16.06.2016
Fareler ve İnsanlar

Gerçek dostuluğun, arkadaşlığın anlatıldığı bir kitap. Baştan sona akıcı anlatımıyla okurken sıkılmıyor, merak edici konusuyla kitabı elinizden düşürmüyorsunuz. Sonuna geldiğimde içimde bir burukluk oldu. 100 temel eser içinde olan bu kitabı mutlaka okumalısınız, okutmalısınız.

Z
Zeynep Aaa  -   22.04.2016
farele ve ınsanlar

George ve Lenie beraber seyahat eden iscilerdir.Lenie akıldan biraz kıt birisidir ama gücü kuvveti yerinde güçlü bir adamdır<br />.George Lennie ' ye göz kulak olmaktadır.yine bir çiftliğe çalışmaya giderler fakat başlarına beklenmedik olaylar gelir.kitabı sevdim.Lennie ' nin saflığı,isteklerine insan kiyamiyor gerçekten. Tavsiye ediyorum okuyun bence😊

H
Hatice Ünal  -   24.03.2016
Böyle kitaplar iyi ki 100 temel eserde var...

Dost nedir? Dostun gerçekten dostun mudur ya da dostun dostluk müessesesinde üzerine neler düşer gibi pek çok soruyu insanın aklına getiren küçük görünen ama derin kitap.

M
Merve Erol  -   19.03.2016
.

gerçekten harika bir kitap okunup okutturulması gerekiyor

O
Oğulcan Aşan  -   13.03.2016
Siz ne yapardınız?

Steinbeck'in Robert Burns'un "Bir Fareye" adlı şiirinden esinlenerek kaleme aldığı, bir gezici çiftlik işçisi olarak kendi deneyimlerinin de yer aldığı; arkadaşlık nedir sorusunu sorduran sımsıcak bir kitap.

C
Cansu Akın  -   09.03.2016
sevgili dostum Lenny !

En sevdiğim Steinbeck romanı hatta en sevdiğim romanlar içinde ilk beşimde yer alır.

B
Burak Akgün  -   01.03.2016
...

Uzun uzun ağlatan kısa bir kitap. Mutlaka okunmalı, okuyun ve dostlarınız tekrar gözden geçirin.

S
Semra Dağkıran  -   26.02.2016
Dostluk

Birbirini tamamlayan iki dostun hikayesi.

D
Doğukan Paker  -   19.02.2016
Güzel bir hikaye

İlk okuduğum kitaplardan biriydi.Dostluk biraz saflık ve salaklık, bazen kötü düşünceler ama güzel bir hikaye.

F
Fatih Sarıkaya  -   16.02.2016
dostluk

Steinbeck'in en iyi romanlarından biri. genellikle iyi-kötü ayrımını anlatırken bu sefer zeki ve saf ayrımını anlatmış. ve buna rağmen iki insan arasında gelişen dostluğu...

Z
Zeynep Dilara Öztunç  -   16.02.2016
ne derin bir kitapmışsın yıllar sonra okuyunca anlayabilmek...

İnsanın yüreğinin iyi olması için akla ihtiyacı yoktur.

O
Onur Tosun  -   15.02.2016
DOSTLUK VE HAYAL

DOST İÇİN KATİL OLURSUN , PEKİ YA DOSTUN İÇİN DOSTUNUN CANINA KIYABİLİRMİSİN ? İŞTE BU SORUNUN CEVABI BU KİTAP DA . KİMİN BÖYLE GÜZEL HAYALİ OLMAZ .YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN TAVSİYE EDİLİR . ESKİ OKURLAR ZATEN OKUMUŞTURLAR .

M
Murat Haşhaş  -   15.02.2016
Okunması Şart!

Zaten çok şey yazılmış ama; Steinbeck iyi ki Robert Burns'un mısralarından etkilenmiştir diye yâd ederim. "Fareler ve insanlar hayallerini hiçbir zaman gerçekleştiremezler."

Y
Yasin Yalçın  -   12.02.2016
ağladımm

Her okuduğumda ağlarım.Her kitap okuyan insanın mutlaka kitaplığında bulunması lazım

G
Gizem Özkan  -   11.02.2016
Şefkat

Bitmesin istediğim okurken kitabın içinde hissettiğim sıcacık bir romandı.Akılda kalıcılığı yüksek bir John Steinbeck romanı.

M
Meryem Alemdar  -   08.02.2016
Hayallerimiz

Hayallerimiz, hayatımız ve bu ikisini paylaştığımız insanların yolumuza çıkardıkları. Çeviri gayet anlaşılır.

B
Batuhan Peksöz  -   03.02.2016
FARELER ve İNSANLAR

Muhteşem bir dostluk hikayesi. Sonunda gözlerimden akan yaşa engel olamadım. 'Benim bir çok dostum var.' demeden önce mutlaka okunması gereken ve 'gerçek dostluk' neymiş bize öğreten bir John Steinbeck klasiği. Okuyun, okutun; böyle güzel hikayeleri okumaya ihtiyacımız var!?

C
Cemil Tuğcan  -   02.02.2016
yolda olmak

Satır aralarında yaklaşık yüz yıl öncesinin amerikası üzerine güzel noktaların yakalanabileceği bir yol ve arkadaşlık hikayesi. Kitabın acıklı sonu hakkında okuyucuya burdan bir şey söylemek istemem ama kitaptaki kişilerden birisi olan yaşlı Candy'nin köpeği hakkındaki pişmanlığı ile George'un final davranışı arasındaki özdeşliğe okuyanların dikkat edeceğini düşünüyorum.

R
Ramazan Küçük  -   02.02.2016
Sıcacık bir kitap

John Steinbeck'in okuduğum bu ilk kitabı çok hoşuma gitti. İçten ve sıcacık anlatımıyla bir çırpıda okunuyor. Dostluk kavramını çok güzel işliyor. Kardeşlerinize, çocuklarınıza gönül rahatlığıyla okutturabilirsiniz ve okutmalısınız da.

İ
İbrahim Kepceler  -   02.02.2016
Babil.com  
EDORAS