ÜYE OL        GİRİŞ   
Fen ve Teknoloji Eğitiminde Alternatif Değerlendirme Yaklaşımları % 37indirim

Fen ve Teknoloji Eğitiminde Alternatif Değerlendirme Yaklaşımları

Hünkar Korkmaz

Yeryüzü Yayınevi

40,00 TL 25,20 TL
Stoktan Teslim

Bilimin insan deneyiminin bir parçası olduğu ve yaşamın pratik ihtiyaçlarından doğduğu rahatlıkla söylenebilir. Özünde evreni algılama yeteneğine dayanan bilimsel düşünme, başlangıçta günlük yaşam ihtiyaçlarına yönelik basit işlemlerde kendini göstermiştir.

Yaşadığımız yüzyılda temel fen bilimleri ve bunlara dayalı olarak gelişen modern teknoloji dünyamızın çehresini hızla değiştirmiştir. Bu gelişme ve değişme insan yaşamının sadece maddi öğelerini değiştirmekle kalmamış, daha çok onun düşünce sistemini ve kültürel hayatını etkilemiş, yeni nesillerin bu değişmelere uyum sağlayabilecek ve katkıda bulunabilecek biçimde yetiştirilmesi için bütün öğretim programlarının yeniden ele alınmasını ve bugünün değişen koşullarını ve geleceğin ihtiyaçlarını dikkate alarak geliştirilmesini gerekli kılmıştır.

Gelişen bir dünya içinde, toplum içinde doğup büyüyen, fen ve teknoloji dünyasına ilgisi ölünceye kadar süren insanlar için okulda verilen fen eğitimi yaşam boyu süren fen ve teknoloji eğitiminin önemli bir kesimini oluşturur.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Eylül 2004
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 455
Barkod : 9789756386873

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Düzelti - Redaksiyon
Seval Bozkurt

Babil.com