Babil.com
Fıkhın Aydınlığında İbadet ve Hayat % 30indirim

Fıkhın Aydınlığında İbadet ve Hayat Ciltli

Kemal Yıldız

Semerkand Yayınları

46,00 TL 32,20 TL
 
0/5 (0 kişi)
6 adet stoklarımızda

Her fiilin genellikle meydana gelmeden önce bir düşünce safhası vardır. Elinizdeki eserin ise hem düşünce safhası hem de fiil safhası uzun bir zamanda gerçekleşmiştir.

Fıkıh ilmine merakım, İmam-Hatip Lisesi yıllarında başladı, İlâhiyat Fakültesi’nde tutku haline geldi. Yüce Mevlâ da nasip etti, ihtisasımı bu sahada yaptım. Tez çalışmalarım, fıkıh ilminin fer‘î meseleleriyle ilgili oldu. Özellikle ibadetler bahsi başta olmak üzere günlük yaşantımızı yakından ilgilendiren meseleleri, Hz. Peygamber’in (s.a.v) fıkhının aydınlığında öğrenmek, yaşamak ve dilimin döndüğünce çevremdeki insanlarla paylaşmak samimi bir arzu olarak içimde yer etmişti.

Hamdederek belirtmem gerekir ki yüce Mevlâ, dininde fıkıh sahibi kıymetli hocalara beni ulaştırdı. Sonra da fıkıh ilmiyle ilgili dersleri devam ettirebildiğim öğrenciler ve gönüllü arkadaşlar nasip etti. 1998 yılından itibaren de bu sahada elde edebildiklerimi yazıya dökme imkânını lutfetti. Sonsuz hamdederim.

Dinde Allah’ın muradı olan anlayış ve yaşayışın eksiksiz modeli Resûl-i Ekrem (s.a.v) ve onun fıkhını bize kadar ulaştırmış olan başta âl ve ashabı olmak üzere ilim ve irfan dünyamızın yıldızlarına binlerce salât ve selâm ederim. Her birinin üzerimizde ödenemez hakları vardır; bunu da itiraf ederim.

Bu eserin daha geniş okuyucu kitlesine ulaşmasını arzu ettiğim için akademik bir dil kullanma yerine fıkıh ilminin terimlerini muhafaza ederek daha rahat anlaşılabilecek bir dil kullanmaya gayret ettim. Ele aldığım konularla ilgili ilk kaynaklardan istifade etmeye çalışmakla birlikte gerektiği yerlerde daha sonraki dönemlerde ve günümüzde yapılmış olan çalışmalardan da yararlandım. Bibliyografya kısmında sadece faydalandığım eserlere yer verdim.

Okuyucudan bir konuyu özellikle istirham etmek istiyorum:

Bu eserde Resûl-i Ekrem’in (s.a.v) ibadet ve hayatla ilgili fıkhından elde edebildiklerimi ifade etmeye çalıştım. Yanlış yapmamaya özen gösterdim. Buna rağmen hata ve eksiklerimin olması mümkündür. Onlar tamamen bana aittir. İyiliklerin ve güzelliklerin sahibi sadece Allah’tır. O’nun affını dilerim. Hata veya eksiklerimi tesbit edenlerin, onları bana bildirmelerini istirham ediyorum. Hayatta olduğum sürece Allah’ın izniyle onları düzeltmeye gayret edeceğim ve bu güzel insanlara şükranlarımı arzedeceğim.

İbadetlerimizi ve hayatımızı fıkhın aydınlığında yaşayabilme niyazıyla...

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltli
Basım Tarihi : Nisan 2014
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 17,00 x 24,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 440
Barkod : 9786055455125
Babil.com  
ATES