ÜYE OL        GİRİŞ   
Finansal Krizler Tarihi % 30indirim

Finansal Krizler Tarihi

Çılgınlık, Panik ve Çöküş

Manias, Panics and Crashes - A History of Financial Crises

Charles P. Kindleberger, Robert Z. Aliber

İş Bankası Kültür Yayınları

35,19 TL 24,63 TL
Tükendi

“Robert Aliber’in derin bilgi birikimi sayesinde Charles Kindleberger’in finansal çılgınlıklar ve çöküşler konusundaki klasik çalışmasının ihtiyaç duyulan altıncı baskısına kavuşuyoruz... En son yaşanan bu kriz de son nokta değil. Hatta önümüzdeki yıllarda yaşayacağımız daha büyük bir krizin öncüsü de olabilir. Okuyun. Öğrenin. Ağlayın.”

- Martin Wolf, Financial Times

“Finansal Krizler Tarihi krizleri zekice anlatıyor ve zaman geçip krizlerin her biri silikleştikçe çıkarılan derslerin unutulduğu, ağaçların arşa kadar uzayacağına yatırımcıların yeniden inandığı konusunda bizi uyarıyor.”

- David Laibson, Harvard University

“Eğlenceli anekdotların, nefis nüktelerin ve incelikli üslubunun gerisinde, Kindleberger bize çok ciddi bir şey anlatıyor... Çılgınlıkların, paniklerin ve çöküşlerin, “sana nasıl davranılmasını istiyorsan sen de başkalarına öyle davran” kuralına bağlılığı değil; hırs, hile ve açgözlülüğü besleyen bir ekonomik ortamın neticesi olduğunu çok etkili bir biçimde gözler önüne seriyor.”

- Peter L. Bernstein

Finansal Krizler Tarihi’ne, 17. yüzyıldaki “lale soğanı çılgınlığı”ndan 2008’de başlayan küresel krize kadar gelen uzun bir süreçte, Lehman Brothers gibi örnek olayları da dahil ederek bakan hem güncel hem tüm zamanlara seslenen gerçek bir klasik…

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2017
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 16,00 x 23,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 504
Barkod : 9786053609209

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Ümit Şensoy

Editör
Ali Berktay

Babil.com