Babil.com
Fotoğraf Sanatçıları Dizisi 6 - İzzet Kehribar % 25indirim

Fotoğraf Sanatçıları Dizisi 6 - İzzet Kehribar

Kolektif

Eczacıbaşı Yayınları

50,00 TL 37,50 TL
 
0/5 (0 kişi)
Tükendi

Eczacıbaşı Fotoğraf Sanatçıları Dizisi’nde İzzet Keribar retrospektifi

Eczacıbaşı Fotoğraf Sanatçıları Dizisi’nin yeni kitabı İzzet Keribar retrospektifi, kitabevlerinde yerini alıyor. Eczacıbaşı Topluluğu’nun 40 yılı aşkın bir geçmişe sahip fotoğraf yayıncılığı geleneğinin bir parçası olan ve Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı tarafından yayınlanan seri, her yıl değerli bir fotoğraf sanatçısının retrospektif kitabını, sanatsal bütünlük içinde izleyicilere ulaştırıyor.

Kitap, Türkiye’nin en tanınmış, kıdemli ve sevilen fotoğrafçılarının başında gelen İzzet Keribar’ın, Türkiye’den ve dünyanın 70 ülkesinden birbirinden çarpıcı fotoğraflarından oluşan bir seçkiyi bir araya getiriyor. Konsept ve tasarımı Bülent Erkmen’e ait olan ve editörlüğünü Merih Akoğul’un üstlendiği kitapta, İzzet Keribar ile yapılan özel bir röportaja da yer veriliyor. Eczacıbaşı Fotoğraf Sanatçıları Dizisi’nin 6. kitabı İzzet Keribar retrospektifi, Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde sunuluyor.

Merih Akoğul’un kitaptaki giriş yazısından...

“İzzet Keribar, bugün Türkiye’nin en tanınmış, kıdemli ve sevilen fotoğrafçılarının başında gelmektedir. Bunun en önemli nedeninin fotoğrafa adadığı hayatı, yaşama, tarihe ve coğrafyaya olan saygısı ve insan sevgisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Evrenin bütününe karşı beslediği hümanist duyguları, kültürü ve barışçı kişiliği ile İzzet Keribar’ı yalnızca fotoğrafçı olarak değerlendirmek biraz eksik kalacaktır.”

 

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2015
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 19,50 x 25,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 272
Barkod : 9786056166556

Katkıda Bulunanlar

Editör
Merih Akoğul

Kapak Tasarım
Bülent Erkmen

Babil.com  
ISEN