ÜYE OL        GİRİŞ   
Fransa Turu Tarihi % 30indirim

Fransa Turu Tarihi

Hıstoıre Du Tour De France

Jean François Mignot

Nota Bene Yayınları

23,00 TL 16,10 TL
Tükendi

Fransa Turu doping skandallarına rağmen neden bu kadar popüler oldu? Organizatörler yarış gösterisini, bugün de 20. Yüzyılın başlarındaki kadar çekici olması için nasıl değiştirdi? Yarışçı primleri 1980'li yıllarda neden iki katına çıktı? Ve neden Fransız kazananların üçte biri Bretonyalı?

Bu kitap Fransa Turu'nun 1903'deki kuruluşundan günümüze kadar yaşanan tarihini anlatıyor. Yarışın uzun vadeli gelişimlerini daha iyi anlatmak için İlk kez yarış organizatörünün istatistik verilerine başvuruyor: yarışçıların sayısı, toplumsal kökenleri, ulusal kimlikleri, parkurların güçlüğü, yarışçıların performansları ve yarış stratejileri, doping uygulamaları, ve aynı zamanda yarışın görsel niteliği ve belirsizliği.

Bu kitap aynı zamanda Fransa'nın bir yüzyıllık (daha da fazla) ekonomik, toplumsal ve kültürel tarihini anlatıyor: özel zevklerin nitelikleşmesi, tüketim toplumunun, radyonun ve ardından da televizyonun ortaya çıkışı. Ticari amaçlı bir spor gösterisi olan Fransa Turu hiç kuşkusuz dünyanın en büyük spor yarışlarından biri oldu.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mayıs 2015
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Fransızca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 120
Barkod : 9786059020602

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Şule Ünsaldı

Kapak Tasarım
Can Kaya

başarılı

Ufak tefek basım hataları dışında gayet akıcı bir dili vardı. Özellikle benim gibi bisiklet tutkunuysanız Tour'un tarihini genel hatlarıyla öğrenmek amacıyla okumanız gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Umarım bu ve buna benzer, sporcu biyografileri gibi kitaplar Türkçe'ye çevrilir ve daha fazla insan tarafından okunur.

K
Kubilay Özdemir  -   31.07.2015
Babil.com  
ANDUIN