ÜYE OL        GİRİŞ   
Gayr-i Müslimlere Reddiye : Hz. Peygamber Neden Çok Evlendi? % 30indirim

Gayr-i Müslimlere Reddiye : Hz. Peygamber Neden Çok Evlendi?

Madni Abbasi

Kayıhan Yayınları

13,89 TL 9,72 TL
Stoktan Teslim

Bu eser, bilgi arayan ve aydınlanmak isteyenleri, özellikle Arapça, Farsça ve Urdu dillerini bilmeyen Avrupa halklarını İslâm konusunda yanlış bilgilerle beslenmiş olanları, bilgilendirmek, aydınlatmak ve bu konuda yazılmış olan eserlere bir ilave eser kazandırmak için yazılmıştır. Bu insanlar, asırlardır bir aldanma içerisindedir ve bu yeni inanç konusundaki fikirleri gülünç ve anlamsızdır. Bazı Avrupalı yazarlar, İslâm O’nun prensipleri ve tarihi konusunda kasıtlı olarak son derece yalan hikâyeler uydurmuşlardır. Onlar İslâm’ın Hz. Peygamberi (s.a.v.) O’nun akrabaları ve sahabîlerinin temiz kişiliklerine iftiralar atarak gerçekleri çarpıtmışlar ve karakter katliamı yapmışlardır.

Bu eser, ilk olarak Hz. Peygamberin (s.a.v.) mübarek aile mensuplarının hayat hikâyelerini objektif bir açıdan takdim etmek, ikinci olarak da, İslâm’a, onun Hz. Peygamber (s.a.v.)’ine ve ailesine karşı olan Batılı yazarların, sahtece ve haince devam ettirdikleri ısrarlı propagandalarını çürütmektir. Bu ve benzer eserler, ümit ve arzu edilir ki, gerçeği arayanları, iyi niyetli elçileri aydınlatsın, batı ve doğu arasında, barış ve anlayışı sağlasın, eski saf, ruhsal yaşam ve düşünce dünyasıyla, fen ve aklın meydana getirdiği yeni materyalist dünya arasındaki farkı göstersin.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2015
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Arapça
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 128
Barkod : 9786055996802

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Ali Zengin

Kapak Tasarım
Sercan Arslan

Okunası bir kitap...

İslâmiyetin, kadına verdiği değeri merak edenlerin kesinlikle okuması gereken bir kitap. İslamî yaşam tarzı ile batı yaşam tarzını kıyaslayarak İslamiyetin her konuda olduğu gibi bu konuda da kusursuz olduğunu gösteren bir eser.

N
Nuri Sardoğu  -   04.03.2016
Babil.com