95 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Bedava!

Kitap Hakkında

Çocuğunuz Bir Kez Çocukluk Yaşayacak; Bu Dönemi Onunla Doya Doya Yaşayın.

Bir anne, bana yolladığı mektupta şöyle diyor; “Çok yorgun ve sorumlulukların altında ezilmiş hissediyorum. Annem kendi dönemlerinde böyle bir yılgınlık hissetmediklerini, bu kadar sabırsız ve öfkeli olmadıklarını, bizi seyrederken bile yorulduğunu söylüyor.”

Bir başkası da şöyle yazmış; “Otuz yaşında yaklaşık 4,5 ay sonra baba olacak bir baba adayıyım. Bugüne kadar geçen süre içinde baba olacağım düşüncesi üzerinde çok durmadığım için birçok şeyin farkında değildim. Ancak bugün bu düşünce üzerinde ilk adımımı attım ve daha ilk adımımda büyük bir eksik ile yola çıktığımı fark ettim. Bu sanki kutuplara keşfe giden kâşifin yanında soğuktan koruyucu kıyafetlerini almaması gibi bir hisse benziyor.”

Yetişen her yeni kuşakla birlikte, onları yetiştiren anne ve babalardan da beklentiler artıyor. Toplumun gelişmesi için öncelikle ailede demokratik bir yapı kurulması şart. Bunun yolu da anne ve babaların geçmişten gelen korku kültürü kalıplarından kurtulmaları ve onur eşitliğine inanan sağlıklı gelişmiş bireyler yetiştirmeleri…

Geliştiren Anne-Baba olmak için kendinizi ve çocuğunuzu tanımanız, beklentilerinizi, niyetinizi keşfetmeniz; değerlerinizi ve aile ilişkinizi sağlıklı tutmanız önemli. Bilen, anlayan, seven gözlerle yaşama bakmak kendi elinizde…

Güler yüzlü, sakin, güvenen, hayata, ailesine şükür duygusu içinde bakan bir anne, bir baba olmak çocuklarınıza verebileceğiniz en büyük armağandır. Çocuklar böyle bir armağanı hak ediyorlar.

DOĞAN CÜCELOĞLU

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Baskı sayısı
  40
 • Sayfa sayısı
  192
 • Ağırlık bilgisi (gram)
  148,00
 • Cilt durumu
  Ciltsiz
 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Ürün formatı adı
  Kitap
 • Barkod
  9786257631532
 • Basım tarihi
  Kasım 2021
 • Boyutlar
  13,50cm x 21,00cm

Öne Çıkan Yorumlar

 • Deniz Aras

  14 Kasım 2021, Pazar

  1. Bu yıl kaybettiğimiz Cüceloğlu'nun ardından okurlarını ve takipçilerini izlerken bazı ebeveynlerden bu kitabını duymuştum. Yazardan kötü bahsedene neredeyse rastlamadım, tarzı farklı olan biri bile buradaki birikime ve aktarım gücüne saygı gösteriyordu. Geliştiren Anne-Baba kitabı, Cüceloğlu'nun jenerasyon geçişine dair farklı yazılarında da sıkça karşılaştığımız kaygının müstakil bir şekilde ele alındığı bir çalışmasıdır. Özetle yazar diyor ki "sizin zamanınızın kaygı ve raconu farklıydı, aynı kartı bugün çocuklarınıza uygulamanız bize nesil kaybettirir" peki hocam ne yapmalıyız? İşte kitapta ne yapmalıyız'ın cevabını veriyor rahmetli.

  2. Devamını Oku
 • Mansur Yüce

  04 Haziran 2022, Cumartesi

  1. Cüceloğlu’nun en kıymetli kitaplarından biri olduğunu düşündüğüm bu kitapta, hayatın kilit taşı olan ebeveynlik en iyi şekilde anlatılıyor. Yazar söz konusu konumlardaki erkek ve kadının gelişen olduğu kadar geliştiren yönüne de dikkat çekiyor. Çünkü temel özelliği geliştirmek olsa da anne ve babanın aynı zamanda kendisi gelişiyor. Ayrıca yazarın klasikleşmiş ve her okuyucuya hitap eden sağlıklı ve sade dili meselenin anlaşılmasında son derece etkili.

  2. Devamını Oku
Babil.com
Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç