95 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Bedava!

Gökbörü'nün İzinde Kadim Türklerin Topraklarında

(Renkli Harita Hediyeli)

5,0
1 değerlendirme
35,20 TL
Stoktan Hemen Teslim Standart Teslimat : 19-23 Mayıs
Babil’in Yorumu

Ahmet Taşağıl, İslamiyet öncesi Türk tarihi denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri; çocuk yaşlarda kurduğu hayallerini gerçekleştirebilmek adına Çince öğrenmek için Tayvan’a gidecek kadar tutkulu bir tarihçi. Gökbörü’nün İzinde Kadim Türklerin Topraklarında’da yıllarca üzerine araştırmalar yapıp çeşitli üniversitelerde ders olarak anlattığı coğrafyayı adım adım geziyor Taşağıl. Ele aldığı konulara yönelik bilgisini saha araştırması yaparak da zenginleştiren yazar, okurunu Orta Asya’nın kuzeydoğusundan Çin’e, Doğu Türkistan’dan Özbekistan’a dek Türk Dünyasına yapılan heyecanlı bir yolculuğa çıkarıyor. Okur da böylece ders kitaplarında adını sıkça duyduğu coğrafyaları teferruatıyla tanıma fırsatı buluyor. Gökbörü’nün İzinde Kadim Türklerin Topraklarında, dört bir yana dağılmış Türk tarihini ustalıkla bir araya getiren, resimlerle donatılmış, akıcı üslubuyla da dikkat çeken, klasik olmaya aday bir eser.

Kitap Hakkında

Onlar varlıklarının anlamını seferde buldular. Nice zamanlar içinde nice mekânlara sahip oldular. Tarifi mümkün olmayan büyüklükteki toprakları bazen ayak sesleriyle bazen de nal sesleriyle aştılar. Kondular, göçtüler… Kurdular, yıkılınca tekrar yaptılar… Hiçbir zaman vazgeçmediler. Ne olacağını değil, daima nasıl olacağını düşündüler. Türkler...

İslam Öncesi Türk Tarihi ve Orta Asya Tarihi alanlarının uzmanı Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, tarihin peşinden ve Türklerin izinden gidiyor, engin coğrafyaları adımlıyor, Türklerin gizemli tarihini yeniden yazıyor.

20 yılı aşkın bir zamandır Eski Türklerin adım attığı istisnasız her yere gitmiş ve araştırmalar yapmış olan Ahmet Taşağıl; okuyacağınız sayfalar boyunca sizi bozkırın rüzgârı eşliğinde Altay Dağları'na götürecek. Orhun bölgesinde tüm gizemini dinlerken kendinizi bir anda Çin Seddi'nin Yeşim Taşı Kapısı'ndan girerken bulacaksınız. Hanbalık'ta dinlenip, Pekin'den Doğu Türkistan'a ulaşırken kadim bir tarihi yaşadığınızı fark edeceksiniz. Urumçi, Kaşgar, Fergan ve en sonunda Maveraünnehir derken, Türk tarihinin derinliği karşısında hayret duygunuzu genişleteceksiniz.
Türk isminin kimlere denildiğini, Türklerin nereden geldiklerini, inançlarını, en ilginç geleneklerini, asırlar boyunca taşıdıkları karakteristik özelliklerini, tüm dünyanın imrendiği teşkilatlanma ustalıklarını ve her koşulda nasıl başarılı olabildiklerini tüm boyutlarıyla öğreneceğiniz bu kitapta, kendinizi at sırtında Sibirya, Moğolistan, Kuzey ve Orta Çin, Doğu Türkistan, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Afganistan topraklarını geçerken hissedeceksiniz. Her detayı görerek ve tekrar yaşayarak...

GÖKBÖRÜ’NÜN İZİNDE: Kadim Türklerin Topraklarında, Ahmet Taşağıl'ın son derece lezzetli üslubuyla adeta bir seyahatname tadında.

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Baskı sayısı
  7
 • Sayfa sayısı
  336
 • Ağırlık bilgisi (gram)
  336,00
 • Cilt durumu
  Ciltsiz
 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Ürün formatı adı
  Kitap
 • Barkod
  9789752430167
 • Basım tarihi
  Mayıs 2021
 • Basım yeri
  İstanbul / Türkiye
 • Boyutlar
  13,00cm x 21,00cm

Öne Çıkan Yorumlar

 • S**** A****

  24 Mart 2022, Perşembe

  1. Bir gezi kitabı. Ama bu gözle bakmayın beni sürükledi okurken, varsa alın

  2. Devamını Oku
Babil.com