Babil.com
Görünmez Kentler % 40indirim

Görünmez Kentler

Le Citta Invisibili

Italo Calvino

Yapı Kredi Yayınları

26,00 TL 15,60 TL
 
0/5 (0 kişi)
Şu an stoklarımızda bulunmadığı için geçici süreliğine satış dışıdır. Stoklarımıza girdiğinde sipariş verebilirsiniz.

Modern dünyanın masal anlatıcısı Italo Calvino'nun efsanevi kitabı Görünmez Kentler, tekrar elimizin altında... Kubilay Han'ın yolculuk eden Marco Polo... Batı'nın Doğu'yu gören gözünün kurduğu hayaller bir yanda, modern kentin içinden çıkılmazlığı ve geleceği öte yanda... "Kitap bir alan; okur içine girmeli, dolanmalı, belki kendini kaybetmeli, ama belli bir noktada bir çıkış hatta birçok çıkış bulmalı. Kitap, dışarı çıkabilmek için bir yola koyulma olanağı." Okur, kitabı eline aldığında, yazarın kentleri arasında dolanacağından, önüne altın harflerle sunulan olasılıkları yutacağından, sonunda okuduklarını kendi zihnindeki ideal kentlere ekleyeceğinden emin olmalı. Okur, kitabı, mümkünse, büyük bir caddenin kenarına dizilmiş kahve masalarından birine ilişerek okumalı; göz önündeki gerçekle, göz önündeki kurguyu daha iyi görebilmek için... "Belki de kent yaşamının kriz noktasına yaklaşmaktayız ve Görünmez Kentler, yaşanmaz hale gelen kentlerin kalbinden doğan bir rüya."

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İtalyanca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 204
Barkod : 9789750804663

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Işıl Saatçioğlu

Editör
Tanay Burcu Ural Kopan

Kapak Tasarım
Nahide Dikel

Düzelti - Redaksiyon
İncilay Yılmazyurt

çok güzel

Kimi film sahnelerinin bu kitaptan ilham almış olabileceğini düşündüm okurken. Kubilay Han Marko Polo'ya karıştı kimi zaman. İyi bir çeviri olduğunu düşünüyorum ve evet üst yoruma katılıyorum, kitabı hissettirebilme adına “Belleğin görüntüleri, bir kere sözcüklere döküldükleri zaman sabitleşir ve bellekten silinirler."

C
Cemile Elçin Üner  -   07.06.2016
Mutlaka Okuyun!

Marko Polo ve Kubilay Han'ın satranç oyunları sırasında yaşanan sohbetini ele almaktadır. Bu sırada da şöyle anlamlı bir cümle geçer; “Belleğin görüntüleri, bir kere sözcüklere döküldükleri zaman sabitleşir ve bellekten silinirler.” Çok uzatmadan söyleyeyim, mutlaka alıp okumalısınız.

Y
Yasin Yalçın  -   12.02.2016
Görünmeyen Kentler

Italo Calvino'nun 1972 yılında yayınlanan bir kitabıdır. Orijinal ismi; le citta invisibili olan eser, "Görünmeyen Kentler" olarak da Türkçeleştirilebilir. Konu olaraksa; Marko Polo ve Kubilay Han'ın satranç oyunları sırasında yaşanan sohbetini ele almaktadır. Şöyle de anlamlı bir cümle geçer; “Belleğin görüntüleri, bir kere sözcüklere döküldükleri zaman sabitleşir ve bellekten silinirler.”

Y
Yasin Yalçın  -   10.02.2016
Babil.com  
ANDUIN