Babil.com
Haboki - Harita Boyama Kitabı 1 % 27indirim

Haboki - Harita Boyama Kitabı 1

30 Tematik Dünya Haritası-Renkleri Kullan-Haritalar Anlam Kazansın

Veli Kural

Maksat Kitap

59,90 TL 43,73 TL
 
0/5 (0 kişi)
3 iş gününde temin

Farklı yönleriyle, ilkokul ve sonrası tüm yaş gruplarına hitap eden Haboki’nin amacı, ülkeleri öğrenmek, değişik kültürleri tanımak, hızlı ve önemli değişimlerin yaşandığı dünyayı biraz daha iyi anlamak, ilginç bilgiler edinmek ve bunları biraz da keyif alarak yapabilmeyi sağlamaktır. Bunların bir adım ötesinde, günümüzde 8 milyara yaklaşan sayıda insanla ve tüm diğer canlılarla paylaştığımız dünyada olup bitenlere biraz dışarıdan, nesnel bir şekilde bakabilmek ve nihayetinde dünyaya karşı adil olabilmek, dünyanın tamamına eşit mesafeden bakabilmeye yardımcı olmaktır.

Haboki özünde bir boyama kitabıdır. İçerisinde çeşitli araştırma, istatistik veya ölçümlerden yararlanılarak hazırlanmış 30 tematik harita bulunmaktadır. Haritalar, çeşitli konularda genel bir fikir edinmemize yardımcı olur; sınırlı bir coğrafyadan ziyade dünyanın geneline bakarak, değişik ülke veya bölgelerin bu genel içinde nerede durduğunu görmemizi sağlar. Haboki’de ise farklı olarak bu tematik haritaları renklendirme işi okura bırakılmıştır.

Haritalarla uğraşmak, öğrenmenin zevkli bir yolu olabilir, bilgilerin akılda daha kalıcı olmasını sağlayabilir, haritaları ortaya çıkarmanın bir parçası olmak ise daha birçok farklı bakış boyut kazandırır. Haboki’de her bir haritanın anlatacağı konuyla ilgili bilgiler haritanın hemen yanındaki sayfada yer alırken; boyama, tarama, renk seçimi gibi konularda yardımcı olabilecek ek bilgi ve önerilere ise kitabın sonlarına doğru ayrı bir yer verilmiştir. Bu ek bilgi ve önerileri kullanmak ise tamamen kişinin istek ve ihtiyacına bağlıdır. Renk tercihleri, tarama teknikleri, denizlerin, hatta çerçevelerin bile ele alınma şekli, ortaya çıkacak olan resmi kişiye özel yapacaktır. Aynı haritayı aynı renklerle tamamlayan iki kişinin eseri bile birbirinin tamamen aynı olmayacaktır. Kitaptaki konularla kısıtlı kalmak istemeyenler için ise en sonda yedek haritalar bulunmaktadır. Bu yedek haritalar da farklı amaçlarla boyanabilir, renk denemesi veya el alıştırması yapmak için kullanılabilir ya da ufaklığın hevesini alması için feda edilecek birer deneme tahtasına dönüşebilir.

İçindekiler

Kıtalar ve Bölgeler
Büyük Ülkeler
Nüfus Yoğunluğu Haritası
Deniz Ülkeleri
İklim Kuşakları
Tropik Ülkeler
Biyomlar ve Bitki Örtüleri
Yağış ve Kuraklık Haritası
Dünyanın Ormanları
El Değmemiş Doğa
Yüksek Ülkeler & Deniz Seviyesine Yakın Ülkeler
Zirveler
Sıcaklık Haritası
Doğal Afet Bölgeleri
Doğal Afet Riski En Yüksek Bölgeler
Deprem Haritası
Volkanik Bölgeler
Dinozorlar Çağı
Doğal Hayat & Vahşi Hayvanlar
Kuş Türleri
Sualtı Dünyası
Zehirli Canlılar
Büyük Kediler
Filler
Ayılar
Primatlar
Develer
Dev Yırtıcı Kuşlar
Yerli Halklar
Saat Dilimleri

 

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2020
Basım Yeri : Türkiye / Ankara
Boyutlar : 27,00 x 38,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 80
Barkod : 9786057482105
Babil.com  
NOGROD