ÜYE OL        GİRİŞ   

Haritalı Adam % 35indirim

Haritalı Adam

Geoff Nicholson

Olimpos Yayınları

28,00 TL 18,20 TL
4 adet stoklarımızda

Suçlarla dolu bir dünya ve soluksuz bir takip...

Henüz kimsenin dikkatini çekmeyen bir bölgedeki antika harita dükkanında, kartografyaya kafayı takmış ve çevresinden kopuk bir tezgahtar. Çözemediği bir sorunun cevabının peşine düşmüş cesur bir kadın. Kısa süre önce satın aldığı park yerinin kendisi ve okul çağındaki kızı için yeni, saygın bir hayatın bileti olduğunu uman önemsiz bir sabıkalı. Acımasız ama savunmasız durumda bir katil ve onun huysuz suç ortağı.

Ortaya çıkan bir grup gizemli kadın, sırtlarına kabaca işlenmiş geniş harita dövmeleri… Bu kadınlardan biri harita dükkânının kapısında belirip sırtını açtığında, çevresinden kopuk bir tezgahtar olan Zak, kendini suçluların yeraltı dünyasına gönülsüzce girerken buldu. Aslında bu dünyayı görmezden gelmeyi tercih ederdi. Onu bu işe iten meraklı yeni arkadaşı Marilyn olmuştu.

Geoff Nicholson "Haritalı Adam"da, yapması gerektiği gibi insanı zorluyor ve hızla sayfaları çevirmenizi sağlıyor… Nicholson sakinlik yerine aksiyonu tercih ediyor. Kendinizi çok şaşırtıcı şeylerle karşılaşmaya hazırlayın.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2016
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 383
Barkod : 9786059176545

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Özde Nesil Gezici

Kapak Tasarım
Yasin Öksüz

Konu güzel ama kurgu yetersiz

Haritalı Adam, konusuyla başından beri oldukça ilgimi çeken bir kitaptı. Kartografya meraklısı, kendi halinde bir tezgahtar.. Beladan uzak duramayan sabıkalı bir baba.. Acımasız yeraltı dünyasından bir katil ve adamları.. Ve en önemlisi, sırtlarına harita dövmeleri işlenmiş kadınlar..<br />Ben kitabın anlatımını, akıcılığını ve dilini sevdim. Konu da oldukça ilgimi çekti; hikayedeki gizem, haritalar, dövmeler beni meraklandırdı. Ancak kitap başlarında beni bir anda içine çekse de, sonlara yaklaştıkça bu heyecanım azaldı. Çünkü sayfalar ilerledikçe kafamdaki soruların cevaplarını tam olarak bulamadım, ya da cevaplar beni tatmin etmedi diyebilirim. Sanırım giriş kısmından sonra olayların bir anda gelişmesini ve sonlanmasını sevemedim.<br />Açıkçası benim bu kitaptan beklentim yüksekti, özellikle kitabın iç kulakçığında yazan "alıştığımız için görmezden geldiğimiz ama başkalarına acı veren, geçmeyen yara izleri hakkında yazılmış tamamen orijinal bir roman" yorumu bu beklentimi daha da arttırmıştı. Fakat bütün o gizemin çözüldüğü kısım maalesef ki beklentilerimi karşılayamadı.😕<br />Sonuç olarak kitabın konusunu oldukça severken, detaylarını ve sonuç bölümünü bu konuya göre biraz eksik/basit buldum. Kitap kötü müydü? Hayır. Ama sanırım Haritalı Adam tam olarak sevip sevmediğime karar veremediğim bir kitap oldu.

İ
İrem @Mybookheaven  -   25.04.2016
Babil.com  
ISEN