Babil.com
Hayvan Çiftliği % 45indirim

Hayvan Çiftliği

George Orwell

İskele Yayıncılık

10,00 TL 5,50 TL
 
0/5 (0 kişi)
10 adet stoklarımızda

George Orwell’ın, Hayvan Çiftliği bir taşlama ve kara mizah klasiği olarak adını hafızalara kazınmıştır. Orwell, Hayvan Çiftliği’nde, çağdaş Sovyetler Birliği’ni ve Stalin yönetimini ustaca hicveder ve böylece sosyalist teoriyle pratikteki uygulamalar arasındaki büyük farka dikkat çekmeye çalışır. Daha iyi ve eşit bir sistem için yola çıkılsa da, sonuç yine eşitsizlik ve ayrım olmuştur. Yazar, iktidar isteğinin ve farklı insan mizaçlarının, her türlü eşitlikçi projenin önünde bir engel olduğu gibi karamsar sayılabilecek bir sonuca da varmış oluyor dolaylı olarak.

Orwell, doğrudan eleştirdiği sistemin ve yöneticilerinin adını vermese de, romanının genel çerçevesi kolayca benzetmeler yapmamıza izin verir. Bu çerçevede de romandaki her bir karakterin, topluluğun ve mekânın gerçek hayatta bir karşılığı vardır. 
Hayvan Çiftliği, Sovyet Devrimi’ni ve sonrasını, metaforik ve alegorik tarzla anlatan bir başyapıt olarak pek çok kez okunsa da tadını damaklarda bırakacak, günümüz toplumlarını da, Orwell’ın yaşadığı günlerden muhteşem bir önsezi ile anlatacak kadar derin bir eser olarak okurlarını beklemektedir.

 

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2021
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 96
Barkod : 9786051770000

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Murat Sukan

Babil.com  
NOGROD