Babil.com
Hızlı ve Yavaş Düşünme % 35indirim

Hızlı ve Yavaş Düşünme

Daniel Kahneman

Varlık Yayınları

43,00 TL 27,95 TL
 
0/5 (0 kişi)
557 adet stoklarımızda

Rasyonel yargı ve karar alımını sorgulayan ufuk açıcı psikoloji çalışmasıyla 2002 Nobel Ekonomi Ödülü’ne layık görülen Daniel Kahneman, çağımızın en önemli düşünürleri arasında yer alıyor. Fikirleriyle ekonomi, tıp ve siyaset dahil, pek çok alanı etkilemiş olan yazar, bu kitapta yıllardır sürdürdüğü araştırmaların sonuçlarını bir araya getiriyor.

Okuyucuyla canlı bir sohbete giren yazar, sezgimize ne zaman güvenip güvenmeyeceğimizi ve yavaş düşünmenin ne zaman daha iyi olacağını öğretiyor. İş ve özel yaşamımızda seçimlerimizi nasıl yaptığımızı ve başımıza sık sık dert açan zihinsel hatalardan korunmanın farklı tekniklerini nasıl kullanacağımızı gösteriyor.

Hızlı ve Yavaş Düşünme, düşünmeyle ilgili düşüncelerinizi sonsuza dek değiştirecek.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Kasım 2017
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 568
Barkod : 9789754345315

Katkıda Bulunanlar

Son Yılların En Başarılı Kurgu Dışı Kitaplarından

Her ne kadar kişisel gelişim serisi içerisinde yayınlansa da bu kitap bence bir kişisel gelişim kitabı değil. En azından "Başarmanın X adımı", "Nasıl CEO olunur" vb. tarzı bir kitap değil. Güzel organize edilmiş, anlatımı anlaşılır ancak bir o kadar da akademik olan bu kitap düşüncelerimizin nasıl şekillendiğine, kararlarımızı nasıl aldığımıza dair güzel açıklamalar ve örnekler barındırıyor. Genel olarak bu konulara ilgiliyseniz bu kitabı da okumak isteyeceksinizdir.

S
Salih Dursuntaş  -   14.03.2016
Babil.com  
ATES