ÜYE OL        GİRİŞ   
Huzur % 32indirim

Huzur

Ahmet Hamdi Tanpınar

Dergah Yayınları

39,00 TL 26,52 TL
338 adet stoklarımızda

Tanpınar, kültürümüzü bir iç alem medeniyeti'nin tezahürü olarak görür. Bu medeniyeti, belirli, bir ahlakı taşıyan "manevi vazifelerine inanmış, muayyen bir ruh nizamından geçmiş, nefislerini terbiye etmiş" insanlar meydana getirmiştir.

Huzur'un kahramanlarından Mümtaz, roman boyunca kendisini "huzur"a kavuşturacak bir "iç nizam"ı aramaktadır. Eserde hastalık, ölüm, tabiat, kozmik unsurlar, medeniyet, sosyal meseleler, çeşitli ruh halleri ve estetik fikirleri iç içe verilir. Ancak bütün bunların üzerinde romana hakim olan Mümtaz'la Nuran'ın aşklarıdır. İstanbul, bu aşkın yaşandığı çevre olmaktan çıkarak, adeta bir roman kahramanı gibi ele alınır.

Huzur için, belli bir dünya görüşüne, bir hayat nizamına kavuşamamış Cumhuriyet aydınlarının "huzursuzlukları"nı dile getiriyor denebilir.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Temmuz 2016
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 420
Barkod : 9789759955748

Katkıda Bulunanlar

Editör
İnci Enginün

Kapak Tasarım
Işıl Döneray

Hazırlayan
İnci Enginün

Mutlaka okunmalı

Mahur beste ve Sahnenin Dışındakiler eserleri ile birlikte mutlaka okunmalıdır. Üçlemenin son kitabı olan Huzur'da bol bol İstanbul var ve adeta o zamanları yaşıyor gibi hissedeceksiniz okudukça. Tanpınar aynı zamanda Orhan Pamuk'u da etkilemiş yazarlardan birisidir. Türk edebiyatını okumayı seven herkesin beğeneceği müthiş bir üçleme. MUTLAKA OKUNMALI.

S
Serkan Özcan  -   10.05.2016
Romand Kültürel Estetik

Tanpınar, 20. yüzyılın başlarında İstanbul'un modern bir manzarasını çizmiş. Aynı zamanda psikolojilerinde mekan ve zaman unsurunu başarılı bir şekilde kullanmış karakterlerin. Tanpınar'ı merak edenler, okumak isteyenler latif bir deneyim elde edeceklerdir bu eseri okuyarak. Ne de olsa estetiği en çok önemseyen şairlerden birinin romanı bu.

S
Sercan Ceylan  -   27.04.2016
muhakkak okuyun

bana göre türk edebiyatının çok önemli eserlerinden biridir ve muhakkak okunmalıdır.

D
Demet Kuş  -   26.04.2016
Huzursuzluğun Romanı

Ahmet Hamdi Tanpınar... Bir devrin hakikat adamı... Sadece bu eserle değil,edebiyat yazıları, denemeleri ve edebiyat tarihiyle günümüze ışık tutmuş bir portre. Onun bu romanında Mümtaz'ın iç yolculuğunu en derin şekilde hissedeceksiniz. İstanbul adeta bir roman kahramanına dönüşüyor. Tavsiyemdir.

A
Ali Varlı  -   21.03.2016
Çok güzel

Türk edebiyatının en önemli klasiklerinden bir tanesi. Çağını çok iyi yansıtıyor.

E
Erdal Koyunsever  -   22.02.2016
Modern Klasik

1. Dünya savaşı sonrası, 2. dünya savaşı öncesi İstanbul. Eski - Yeni, Gelenek - Modern tartışmaları üzerinden toplumsal hayata bir ayna; Musiki başta olmak üzere dönemin önemli sanatkarları üzerinden klasiklerimizin nefis okumaları; Huzurun aranması; Karakter betimlemeleri ve kurgusu ile tam bir modern klasik.

B
Bilal Degirmenci  -   10.02.2016
Babil.com  
EDORAS