Babil.com
İkiz Bedenler % 40indirim

İkiz Bedenler

Body Double

Tess Gerritsen

Martı Yayınları

20,37 TL 12,22 TL
 
0/5 (0 kişi)
Tükendi

Dr. Maura Isles, deyim yerindeyse hayatının en tehlikeli olayına tanık olmak üzeredir. Yüzleşeceği seri katil beraberinde çok gizli sırları açığa çıkartacak. Cerrah ve Günahkar adlı romanların devamı olan bu muhteşem gerilim romanında Jane Rizzoli serisinin yeni hikayesine tanık olacağız.

Dr Maura Isles, geçimini kadavraları incelemekle sağlamaktadır. Metropolitan Cityde patoloji uzmanı olarak çalışan Isles, normal bir insanın hayatında göremeyeceğinden çok daha fazla ceset görmüştür-bunların çoğu hunharca katledilmiş insanların cesetleridir. Fakat daha önce hiç kanının çekildiği, dona kaldığı, tansiyonunun düştüğü bir vakayla karşılaşmamış olan Maura'nın karşısındaki cesedin duruşu bile onu korkutmaya yetmiştir. Çünkü daha önce önünde uzanan cesetlerden hiç biri onun cesedi olmamıştır.

Her şey ortadadır. Gözleri önünde yatan cesetten daha gerçek bir delil yoktur. Jane Rizzolide cesedin Maura'nın evinin önünde ölü bulunduğunu söyler. Cesetteki tüm uzuvlar Maura'nın vücudundakilerle neredeyse örtüşmektedir. Daha da korkunç olanı, Maura'nın ve cesedin doğum tarihi ve kan grubu tıpatıp aynıdır. Şoktaki Maura için son seçenek, DNA testi olacaktır fakat testin sonucu daha da şoke edicidir: Ceset Mauranın ikiz kardeşidir. Şimdiden karanlık, tehlikeli ve rahatsız edici bir cinayet davasına dönen olay arkasında bir çok karanlık sırrı da barındırmaktadır.

Cevapların peşine düşen Maura, bir sahil ilçesi olan Mainee gider. Burada da onu korkunç süprizler beklemektedir. Herşeyden daha ürkütücü olanı ise, etrafta kol gezinen seri katilin, cinayetlerine de durmak bilmeden devam etmesidir. Katliamı durdumak ve geçmişi hakkındaki bu karanlık sayfaları aydınlatmaya çalışan Maura'nın ilk işi hiç kimsenin bilmediği, bu güne kadar görmediği gizli annesini bulmak olacaktır.

"Sizi her zaman soluksuz bırakmayı başaran Gerritsen'den muhteşem bir roman"

- The Philadelphia Inquirer

"Tess Gerritsen'in ne kadar iyi korkutabileceğini göreceksiniz. Elinizden bırakamayacak, sinirlerinizi kontrol
edemeyeceksiniz."

- Harlan Coben

"Hikaye ağlarını örüyor, akıl almaz bir kurgu."

- Entertainment Weekly

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ağustos 2014
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 448
Barkod : 9786053482833

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Bahar Çelik

Kapak Tasarım
Mete Girişgen

Hazırlayan
Şahin Güç

Maura Isles

Maura'nın ön planda olduğu bu kitap gerçekten beni çok etkiledi sıkılmadan okumuştum. Dr. Isles hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız geciktirmeden okuyun

C
Cansu Köçer  -   18.04.2016
Rizzoli ve İsles

Rizzoli ve isles serisinin 4. kitabı.Gene akıcı gene sürükleyici-bir solukta okuyabileceğiniz bir kitap.Zaten bu kitaba kadar yeterince Rizzoli'nin hayatı hakkında bilgi sahibi oluyoruz .Eğer Isles'in hayatını merak ediyorsanız mutlaka okumalısınız...

Z
Zeynep Eriman  -   28.02.2016
Babil.com  
ANDUIN