Babil.com
İlahi Komedya (3 Cilt Takım) % 40indirim

İlahi Komedya (3 Cilt Takım)

Cehennem, Araf, Cennet

Dante Alighieri

Oğlak Yayıncılık

145,00 TL 87,00 TL
 
0/5 (0 kişi)
2 iş gününde temin

Rekin Teksoy’un eksiksiz ve sansürsüz çevirisiyle

Dünya şiirinin başyapıtı İlahi Komedya, Dante’nin Cehennem’e, Âraf’a ve Cennet’e yaptığı düşsel bir geziyi destanlaştırır. İlahi Komedya, 14.233’e ulaşan toplam dize sayısı ile, şiir tarihinin en uzun soluklu şiiridir. Dante’nin, 1300 yılının 7 Nisan Perşembe gecesi başlayan gezisi bir hafta sürer, Dante’ye Cehennem ve Âraf yolculuğu boyunca Latin şair Vergilius rehberlik eder. Âraf’ın tepesinde Vergilius yerini, Cennet’te Dante’ye rehberlik edecek olan Beatrice’ye bırakır. Dante, Beatrice’yi ilk gördüğünde kendisi dokuz, Beatrice sekiz yaşındadır. Dante, ömrü boyunca Beatrice’ye bağlı kaldığı gibi, düşünce dünyasının da esin kaynağı olur Beatrice.

Vergilius’un Aeneis destanını örnek alan ve sıradışı bir aşka mitoloji, tarih ve kutsal metinlerle de desteklenen gerçeküstücü bir ortamda yakılan bir ağıt olarak da değerlendirilebilecek olan İlahi Komedya’nın tarih ve felsefeden dinbilime, gökbiliminden geometriye uzanan bir ansiklopedi niteliği taşıması da bir başka özelliğidir.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Haziran 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,00 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İtalyanca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 976
Barkod : 9789753296816

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Rekin Teksoy

Kapak Tasarım
Deniz Çorbacıoğlu

Genel Yayın Yönetmeni
Senay Haznedaroğlu

Dante

Dan Brown'un Cehennem kitabını okuduktan sonra bu kitaba yoğun bir ilgi duymuştum.Gerçekten de okuyunca etkilendim, tek sevemediğim kısmı bu tarz eserlerin türkçeye çevrilirken biraz anlam ve uyum olarak sorun yaşanması.

İ
İlksen Bozok  -   14.04.2016
Cehennem&Araf&Cennet

Baskı kalitesi, cilt ve kapak tasarımları harika olduğu gibi özel kutusunda bu eserin hazırlanıp okuyucuya sunulması harika.

H
Halit Cabbar  -   18.02.2016
Babil.com  
ISEN