Babil.com
İnci % 32indirim

İnci

The Pearl

John Steinbeck

Sel Yayıncılık

16,00 TL 10,88 TL
 
0/5 (0 kişi)
800 adet stoklarımızda

Pulitzer ve Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görülen John Steinbeck’in çağımızın toplumsal ve insani meselelerini ustalıkla resmettiği eserleri modern dünya edebiyatının başyapıtları arasında yer alır. Tomris Uyar’ın sunuş yazısında belirttiği gibi, "İnsanoğlunun umudunun, var olma direncinin seyreldiği bir tarih anında olanca görkemiyle gerçek umudun türküsünü söylemiştir. Tozpembe olmayan gerçekçi bir umudun." Bu nedenle eserleri edebi değerleri kadar güncelliklerini de hiç yitirmemiştir.

Bir Meksika halk hikâyesinden esinlenmiş İnci, bir zamanlar İspanya Kralı’na büyük zenginlikler getiren bir koyda yaşayan fakir bir inci avcısının, Kino’nun ve ailesinin hikâyesini anlatır. Kino’nun çocuğunu kurtarmak umuduyla daldığı denizden çıkardığı eşi benzeri görülmemiş inci, yalnızca umut değil yıkım da getirecektir. İncinin özü insanların özüne; Kino’nun kulaklarında çınlayan ve kasabaya yayılan İncinin Türküsü, ailenin, kötülüğün, umudun ve düşmanlığın türküsüne karışacaktır. Steinbeck, Kino’nun derinliklerden söküp çıkardığı inci ile içinde yaşadığımız dünyaya ve insanın dramına ışık tutuyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2021
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 102
Barkod : 9789755705866

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Tomris Uyar

Kapak Tasarım
Gülay Tunç

Genel Yayın Yönetmeni
İrfan Sancı

Hazırlayan
M. Onur Doğan
Bilge Sancı

umutlar

Bilindik bir Meksika halk hikayesinden yola çıkan Steinbeck, perişanlığı ve incinin bulunuşuyla gelen umutları oldukça iyi resmederken tüm bu umutların birer birer çöküşünü de dram yapmadan olduğu gibi okura aktarmıştır. Okuruna da tıpkı karakterler gibi kitabın başından itibaren hayaller kurdurup umutlar aşılayan yazar sonunda gerçeğin bataklığında olduğumuzu hepimize göstermiştir.

U
Uğur Özcan Ergün  -   02.07.2016
hikayenin asilliğine

hikayenin ne denli asil, ne denli büyülü bir zemin üzerine inşa edildiğini görnce ağzınız bir karış açık kalacak. Steinbeck, adı yeter, okunmalı.

R
Ramazan Kılınçc  -   04.03.2016
Aç gözlülük

Steinbeck'in ilk okuduğum kitabıdır.İnsanın ihtiyacı olandan daha fazlasını arzu etmesi,kısacası aç gözlü olmasının başına neler getireceğini yazar bize bir ailenin üzerinden anlatıyor.

D
Doğukan Paker  -   19.02.2016
...

Steinbeck'in en iyisi değildir ama okumaktan keyif alacağınız bir kitaptır.

Z
Zeynep Dilara Öztunç  -   17.02.2016
inci

İnsanoğlunun ne denli çıkarcı ve aç gözlü olduğunu bir tokat gibi yüzümüze vuran İnci; sert, gerçekçi ve kesinlikle okunmayı hakediyor.

B
Burcu Balaban  -   02.02.2016
Babil.com  
ATES