ÜYE OL        GİRİŞ   
İncil Avcısı % 30indirim

İncil Avcısı

İstanbul'dan Mısır'a Kutsal Kitabın Peşinde

Jürgen Gottschlich

Kırmızı Kedi Yayınevi

14,81 TL 10,37 TL
Stoktan Teslim

1844’te Mısır’daki Sina Çölü’nün kıyısında, İstanbul’daki Rum-Ortodoks Kilisesi’ne bağlı Azize Katherina Manastırı’nda, bilinen en eski İncil parçalarını barındıran parşömenler bulunmuştu.

Eski diller uzmanı ve hayatını İncil’in özgün metnini bulmaya adamış Constantin Tischendorf, Hıristiyanlığın geçmişini ve gizlerini aydınlatacak 4. yüzyıldan kalma Sina Kodeksi’ni, şaibeli biçimde manastırdaki keşişlerin elinden Avrupa’ya kaçırmıştı.

19. yüzyılda, önce Leipzig Üniversitesi’ne ve Çarlık Rusyası’na getirilen, sonrasında da Sovyet döneminde Britanya’ya satılan tarihi kutsal metnin macerasını ve Tischendorf’un hayatını, Türkiye ve Ortadoğu uzmanı araştırmacı-gazeteci Jürgen Gottschlich, titiz bir araştırma ve heyecanlı bir anlatımla aktarıyor.

Tarihe adını İncil Avcısı olarak yazdıran Tischendorf’un yaptığı yolculuğu, günümüz koşullarında adım adım tekrarlayan Gottschlich, 2009 yılında internet üzerinden tüm dünyanın erişimine açılan Sina Kodeksi’nin bulunuş hikâyesinin gizemlerini aydınlatıyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2013
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 237
Barkod : 9786054764662

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Neylan Eryar

Editör
Alkım Özalp
Mert Tanaydın

Kapak Tasarım
Yeşim Ercan

Genel Yayın Yönetmeni
İlknur Özdemir

Babil.com