75 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Bedava!

Incognito - Beynin Gizli Hayatı

Incognito

David Eagleman

0,0
5 değerlendirme
24,78 TL 42,00 TL %41
Stoktan Hemen Teslim Standart Teslimat : 27-29 Kasım

Kitap Hakkında

'Kendimizle aramızdaki fark, bir başkasıyla aramızdaki fark kadar büyüktür.'

- Montaigne

Siz daha tehlikeyi algılamadan, ayağınızı fren pedalının üstüne götüren kim? Neden sır saklamakta böylesine başarısız, nedenini bilmeden birini çekici bulmakta bu kadar başarılıyız? Eğer bilinçli zihin, yani sabah uyandığınızda sizinle birlikte uyanan ben, buzdağının yalnızca görünen kısmıysa, zihninizin geri kalanı tüm bir ömür neyle iştigal etmekte?

Ünlü nörobilimci David Eagleman, 20 dilde yayımlanan -ve neredeyse şimdiden klasikleşen- kitabı Incognito ile beynimizin derinlerine dalarak, yaptığımız, düşündüğümüz ya da hissettiklerimizin çok büyük bir kısmının bizden başka bir biz tarafından yönetildiğini ürkütücü bir berraklıkla ortaya koyuyor. Sadakat geninden sizi olmadığınız birine dönüştüren beyin zedelenmelerine; optik yanılsamalardan striptizcilerin neden ayın belirli zamanlarında daha çok para kazandığına; Truva fatihi Odysseus'tan renkleri işitip biçimleri tadabilen sinestezik insanlara kadar geniş bir yelpazeden vakaları ve araştırmaları bir araya getiren Incognito, beynimizin işleyişi ve çelişkileri hakkında olağanüstü bir keşif yolculuğu sunuyor.

"Bir kitap okudum, hayatım değişti."

- İsmet Berkan, Hürriyet

"Zihniniz bu kitap için size teşekkür edecek."

- Wired

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Baskı sayısı
  32
 • Sayfa sayısı
  294
 • Ağırlık bilgisi (gram)
  339,00
 • Cilt durumu
  Ciltsiz
 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Ürün formatı adı
  Kitap
 • Barkod
  9786054729074
 • Basım tarihi
  Mart 2019
 • Basım yeri
  İstanbul / Türkiye
 • Boyutlar
  15,00cm x 23,00cm
 • Kategoriler

Öne Çıkan Yorumlar

 • E*** Ö***

  25 Temmuz 2015, Cumartesi

  1. Ben kimim? Ben dediğimiz şey yanılsama mı? Düşündüğümüz şeyleri aslında biz mi düşünüyoruz? Kitabı okuduktan sonra bu sorular kafanızı daha da karıştıracak. Çünkü yazar öyle bilimsel veriler koymuş ki ortaya bir anda hayatın korkunçluğu ve anlamsızlığı üzerinize çöküyor ve kendinizi bir anda yaşamın amacını sorgular halde buluyorsunuz. Beynimi ben mi yönetiyorum yoksa beyin mi beni yönetiyor? Mutlaka okuyun ve okutturun.

  2. Devamını Oku
 • G**** T*********

  04 Şubat 2016, Perşembe

  1. "Dans edip duran milyarlarca hücrenin içinde sıvı ve kimyasalların aktığı yığınla yoldan oluşmuşuz yalnızca..." Beyninize çok daha farklı bakmanızı sağlıyor "İncognito". Buzdağının görünmeyen kısmından Merhaba! diyor size. Yalnız olmadığınızı anlıyorsunuz. Kitapta da dediği gibi: "Büyüğüm ben, çokluklar var içimde."

  2. Devamını Oku
 • R**** A*****

  10 Şubat 2016, Çarşamba

  1. Şimdiye kadar deneyimlediğiniz yaşamı bile yeniden sorgulatacak bir potansiyele sahip bir kitap var elimizde. "Gerçek" olarak algıladıklarımızın, duyularımızın, insan davranışlarının ve özellikçe tüm bunların arkasındaki asıl patron olan o başımızdaki yağ kütlesinin aslında bildiğimizden nasıl da farklı çalıştığını anlıyorsunuz. Daha önce anlam veremediğiniz hareketlerinizi bile bi anda çözmüş görebiliyorsunuz kendiniz. Sadece sizle de sınırlı değil tabi. Başkalarında gördüğünüz ama hiç anlam veremediğiniz bazı davranışların arka planındaki bilimi öyle sade ve akıcı bir dille açıklıyor ki, her sayfada yeni bi aydınlanma yaşıyorsunuz. Öyle ki, birkaç sayfada bir kitabı bırakıp uzun uzun düşünürken bulup durdum kendimi. Gelişen olaylara ve hatta önceden yaşadığınız olaylara bile bakış açınızı değiştirip, çok daha akılcı ve dolayısıyla da "sağlıklı" bakmanızı sağlıyor. Sağlıklı düşünmek demek = huzur demek. Bu kitapta, bilinçli yaptığınız hareketlerin de ve bazen yaptıktan sonra "niye böyle yaptım" diye anlam veremediğiniz durumların da açıklamasını bulabiliyorsunuz çoğunlukla. Beynin çalışma prensiplerini, düşünme mekanizmalarımızı, toplumsal ve bireyler hareketlerin arkasındaki mantığı öğrenmeye benim kadar meraklı herkese önerdiğim bir kitap bu. Bir yorumla anlatılacak gibi değil. Alın ve okuyun ki kendinizi tanıyın. İnsanı tanıyın. İnsan, gördüğünüzden ibaret değil. Tanıdığınız şeye daha kolay hükmedersiniz. Bu kendinizde de geçerli, başkasında da...

  2. Devamını Oku
Babil.com