Babil.com
İnsancıklar % 25indirim

İnsancıklar

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

İletişim Yayınevi

24,00 TL 18,00 TL
 
0/5 (0 kişi)
4 adet stoklarımızda

Dünya edebiyatının başyapıtları  İletişim Klasikleri dizisinde! İletişim Yayınları, Murat Belge yönetiminde edebiyat klasikleri yayımlamaya devam ediyor.

İletişim Klasikleri dizisinden çıkan kitaplar, edebiyata karşı sorumluluğu okuma zevkiyle buluşturan bir anlayışla hazırlanıyor. Eserler orijinal  dillerinden ve tam metin çevirileriyle yayıma hazırlanırken, ana metne eşlik eden ve yetkin isimlerin yazdığı önsöz ve son sözlere yer veriliyor. Ayrıca her kitabın başında, yazarın  hayatına ve yaşadığı döneme ışık tutan bir kronoloji  bulunuyor. İletişim Klasikleri’nin içeriği eserin ilk baskı  kapağı, el yazmasından örnek sayfalar, haritalar ve özel çizimlerle zenginleştiriliyor. Diziye özel olarak hazırlanan
kapak tasarımında ise, resim tarihinden özenle seçilmiş görseller kullanılıyor. Zengin bir içerikle hazırlanan İletişim Klasikleri dizisi, güvenilir ve özenli bir edisyonla okurla buluşurken, alanında referans kaynaklar sunuyor.

Dostoyevski’nin ilk romanı olan İnsancıklar yayımlandığında büyük övgüyle karşılanmış, edebi bir dehanın habercisi olarak  görülmüştü.İnsancıklar, St. Petersburg’da bir devlet dairesinde çalışan orta  yaşlı ve alçak gönüllü kâtip Makar Devuşkin ile uzaktan akrabası,  yirmili yaşlarının başında genç bir kadın olan Varvara Dobroselova  arasındaki mektuplaşmalardan oluşan bir eserdir.

Dostoyevski’nin  henüz 24 yaşındayken kaleme aldığı; yoksulluk, dostluk ve sanat  sevgisi gibi temalarla örülü bu roman, dönemin eleştirmenlerince adeta göklere çıkarılarak yazarın edebiyat çevrelerine bir yıldız gibi girmesini sağlamış ve çok parlak bir “toplumsal roman” olarak nitelendirilmişti.

“Sahip olduğu ilham perisiyle çatı ve bodrum katlarında yaşayanlara hayat veren genç şairi tebrik ediyorum. Yaldızlı köşklerde yaşayanlara ‘yoksullar da insan, onlar da kardeşlerimiz,’ diye haykırıyor.”

- Visorin Belinski

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Eylül 2014
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,00 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Rusça
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 216
Barkod : 9789750516320

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Ergin Altay

Editör
Orhan Pamuk

Kapak Tasarım
Suat Aysu

Düzelti - Redaksiyon
Serap Yeğen

Dostoyevski ateşinin kıvılcımı olan kitap!

Roman birbirini çok seven iki kişinin arasındaki mektuplaşma üzerine kurulmuştur. Aralarındaki ilişki iki sevgili ilişkisi değil mektuplaşmanın getirdiği bir sevgidir. Zamanında böyle yaşamlar da varmış diyeceksiniz.

C
Cenk Taktak  -   10.02.2016
Harika Bir Eser

o kadar yazmış ki bırakamıyorsunuz zaten hızlıca bitiyor. bağlanıyorsun hemen . kesinlikle tavsiye ediyorum. Zaten Dostoyevski daha fazla ne denir ki

C
Cengiz Han  -   05.02.2016
Babil.com  
ANDUIN