ÜYE OL        GİRİŞ   
Işıklı Ev % 30indirim

Işıklı Ev

The Lighthouse

Alison Moore

Kırmızı Kedi Yayınevi

11,11 TL 7,78 TL
Stoktan Teslim

Bir yaz günü. İngiltere’den Avrupa’ya geçen bir feribotun güvertesindeki orta yaşlı adam, eşinden boşanmasının ardından Ren kıyısında tatil yapmak üzere yolda. Güzergah belli. Otel rezervasyonları yapılmış. Her şey planlanmış. Feribotta bir yolcuyla tanışıyor. Yeni arkadaşını yol üzerindeki evine bırakmayı kabul ediyor. Kiralık arabasıyla feribottan çıkmak üzereyken, yanındaki misafiri, “Senin de bazen içine bir şeylerin ters gideceğine dair bir his doğuyor mu?” diye soruyor.

Tüm hayatını, çocukluğunu, ilişkilerini gözden geçireceği, sorgulayacağı bu yolculukta, çevresine kayıtsız kalıp sadece kendisiyle meşgul olan adamın hikayesi, bir sinekkapan bitkisinin etrafında dolaşan güvenin hikayesini andırıyor. Bir yaz tatilinin rehavetinde, konakladığı Hellhaus Işıklı Ev Oteli’nde, Virginia Woolf’u aratmayan bir melankoliyle anlatılmış, makarası ince ayrıntılarla gerilmiş bir kader ortaya çıkıyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ağustos 2015
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 168
Barkod : 9786059799126

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Levent Göktem

Farklı bir kitap

Işıklı Ev okurken beni sıkmadı ama sevdiğim herhangi bir karakter de olmadı. Bunu söylerken kitabı sevmedim demek istemiyorum. Karakterlerin tamamı kendi iç dünyasında huzursuzdu ve bunun okuyucuya yansıması da ancak başarı olabilir.

Ö
Özge Nurdoğan  -   03.03.2016
Babil.com