ÜYE OL        GİRİŞ   

İslam’a Göre Aile Bireylerinin Sorumlulukları % 40indirim

İslam’a Göre Aile Bireylerinin Sorumlulukları

Nuri Kahveci

Hikmetevi Yayınları

15,00 TL 9,00 TL
4 adet stoklarımızda

Toplumun temel taşı ve medeniyetin taşıyıcı unsuru konumundaki ailenin kuruluşundan itibaren sağlıklı bir yapıda olması Müslümanlar için bir zorunluluktur.

Kapitalizmin hak anlayışı kültürüne kayan Müslümanlar bu sebeple İslam’ın hak anlayışını gölgede bırakmaya başladıkları için aile bireyleri arasında anlaşmazlık ve kavgalar baş gösterir olmuştur. İslam’da hak denilince önce başkalarına karşı olan sorumluluk anlaşılmalıdır. Allah hakkı, komşu hakkı, kul hakkı gibi kavramlar Müslümanlara sorumluluk alanlarını bildirmek için kullanılmaktadır. Bu kavramlarla bir Müslüman’a komşun üzerinde hakkın vardır bunu ondan zorla almalısın gibi bir hedef gösterilmez. Kapitalizmin yaptığı ise; bu senin hakkındır bunu zorla da olsa almaya, hatta meşru olmayan yollarla bile bu hakka kavuşmaya gayret göstermelisin şeklindedir.

Medeniyetimizi aile kurumuyla sürdürebilmek için bu kurumun bireylerinin sorumluluklarını bilmeleri ve bunları yerine getirmeye çaba göstermeleri gerekir. Aksi halde kültürel değerlerimizi sonraki nesillere taşımamız mümkün olmayacaktır.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2017
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 150
Barkod : 9786053513025
Babil.com  
NOGROD