İslami Bir Psikoloji ve Psikoterapi Modeli Geliştirmek

189,60 TL Bu alışverişten kazancınız: 50,40 TL
2 Günde Temin

Kitap Hakkında

“Bu kitap, gelişmekte olan İslami Psikoloji alanına dair bağlamı, metodolojileri ve yazarın düşüncelerini aktaran güncel ve anlamlı bir eser. Psikoloji literatürüne etkileyici bir katkı. Akademik araştırma ve klinik uygulama gerçekleştirenler için şiddetle öneririm.”
Amber Haque, Ph.D., Psikoloji Profesörü, Doha Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Katar

“İslami psikoloji alanında önde gelen çağdaş figürlerden biri tarafından yazılan bu umut vaat edici kitap, konuya dair şimdiye dek en önemli katkılardan biri. Rothman’ın özgün ve yerel İslami bir perspektife dayalı insan psikolojisi anlayışını geliştirme hedefi asil ve kritik öneme sahip. Ayrıca bu çalışma, modern psikolojinin yanı sıra İslami entelektüel geleneğin büyük mirası çerçevesinde psikolojik kuram ve uygulamayı geliştirmeyi sürdürme açısından güzel bir örnek. Okuyucuların faydasına olan bu metin, Rothman’ın tartışmaya dahil ettiği yaklaşık yirmi yıllık klinik deneyimden gelen farkındalıklarla dolu ve eserde kendini açığa vuran, hem bilimsel açıdan güçlü, hem de samimiyetle kalbe hitap eden mütevazılık ve yakınlıkla maruf. Bu kitap birçok araştırma alanıyla ilişkili. İslami Bir Psikoloji ve Psikoterapi Modeli Geliştirmek, İslami psikoloji ve psikoterapi derslerinde/eğitimlerinde, bilim, psikoloji ve dinin buluştuğu noktaya odaklanan derslerde veya konuya ilgili herkes için kesinlikle okunması gereken bir çalışma.”
Carrie York Al-Karam, Ph.D., Başkan, Alkaram Enstitüsü, ABD

“Mevcut psikoloji literatüründe önemli bir boşluğu dolduran ve Müslüman danışanların psiko-manevi meselelerini ele almaya uygun psikoterapiye hayli ihtiyaç duyulan İslami bir yönelimin temelini inşa eden çarpıcı bir eser. Şu zamana dek, Avrupa merkezli modeller bu ihtiyacı karşılamakta yetersiz kaldı ve hatta bu modellerin ‘İslami’ uyarlamaları İslami entelektüel gelenekte bulunan zenginliğin önemini azaltmaya ve gözden düşürmeye neden oldu. İslami Bir Psikoloji ve Psikoterapi Modeli Geliştirmek, İslami mirasın zenginliğini ve Müslümanların pratik ruh sağlığı sorunlarını değerlendirmek üzere özgün bir biçimde terapötik uygulamaya aktarılma yeteneğini gösteren bir çalışma.”
Hooman Keshavarzi, Psy.D., Yönetici Direktör, Khalil Center, ABD ve Kanada; Misafir Öğretim Üyesi, İbn Haldun Üniversitesi, Türkiye

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Yayınlanma Tarihi
  2023
 • Yayınlanma Sayısı
  1
 • Sayfa sayısı
  288
 • Ağırlık
  288
 • Boyutlar
  13.5 x 21
 • Cilt Tipi
  Ciltsiz
 • Kağıt Cinsi
  2. Hamur
 • Yayınlandığı Konum
  Türkiye
 • Cep Boy
  Hayır
 • Barkod
  9786057174215
   Babil.com
   Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç