İslami Yönelimli Psikoterapi

189,60 TL Bu alışverişten kazancınız: 50,40 TL
2 Günde Temin

Kitap Hakkında

“İslami Yönelimli Psikoterapi, yeni nesil Müslüman psikologların kapsamlı katkılarına şahitlik ediyor. Sadece bölümlerin başlıklarını ve yazarlarını okuyarak dahi İslam dünyasındaki herhangi bir psikolog, kitabı Müslüman danışanların nevi şahsına münhasır sorunlarını çözmede kendisine yardımcı olması için zaruri bir kaynak olarak görecektir.”
Malik Badri, Psikoloji Profesörü, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
“Dünya genelinde Müslüman danışanlarla çalışırken ihtiyaç duyulan, içgörü kaynağı, güncel, cesur ve gerekli bir çalışma.”
Amber Haque, Ph.D., Klinik Psikoloji Profesörü, United Arab Emirates Üniversitesi
“İslami Yönelimli Psikoterapi, Batı’da İslami Psikoloji aydınlanmasının nirengi noktasını teşkil ediyor. İslami psikolojiyle ilgilenen herkes için ‘gerekli’ bir okuma.”
Prof. Dr. Rasjid Skinner, Klinik Psikolog ve Misafir Öğretim Üyesi, Karachi Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü
“Bu eser Müslümanlar, Müslüman klinisyenler ve İslami geleneğe hitap eden manevi yönelimli psikoterapi ile ilgilenen ruh sağlığı uzmanları tarafından hoş karşılanacak kıymetli bir çalışma.”
Samuel Bendeck Sotillos, Journal of Spiritual Psychology and Counseling
“Al-Karam, psikolojiye ve özelde psikoterapiye İslami bir dünya görüşüyle nasıl bakılabileceğini göstermek amacıyla çeşitli ve yetkin bir ekibi bir araya getirdi. Bu çarpıcı ve konuya hitap eden çalışma, psikoloji literatürüne tartışmayı teşvik ederek, anlayışı geliştirerek ve araştırmaları tetikleyerek hizmet edecektir. Psikoterapide Müslüman bireyleri anlamak ve onlarla etkili bir şekilde çalışmak isteyen herkes için İslami Yönelimli Psikoterapi’nin bir başlangıç noktası olduğuna gönülden inanıyorum.”
Tim Sisemore, APA Din ve Maneviyat Psikolojisi Topluluğu (36.Birim) başkanı, The Psychology of Religion and Spirituality: From the Inside Out yazarı
“Çalışmalarında İslami paradigmayı ve ilkeleri geliştiren ve kullanan dünya genelinde klinisyenler için güncel bir kitap. Kitaptaki içgörüleri paylaşma ihtiyacı, psikoloji alanında içeriği ümmete ve dünyaya taşıma gayreti takdire şayan.”
Nasima Khanom, Uzman Aile Terapisti/Sistemik Terapist, Islamic Psychology Professional Association (IPPA) kurucu üyesi
“İslami yönelimli psikoterapi alanında büyüleyici ve işlevsel bu kitaba sahip olduğumuz için çok şanslıyız.”
Virginia Gray Henry, Fons Vitae direktörü ve Ghazali Children’s Project eş direktörü
“Bu derleme çalışma, genel olarak mevcut psikoterapi literatürüne güçlü bir katkı sağlamakla beraber Müslüman ruh sağlığı uzmanlarının seslerini duyuruyor. Kitabın en göze çarpan özellikleri arasında çeşitli terapötik yöntemler, kavramsal ve uygulamalı içerik bütünlüğü ve okuyucuların faydalanabilecekleri çeşitlilik bulunuyor.”
Altaf Hussain, MSSA, Ph.D., Doç. Dr., Howard Üniversitesi Sosyal Hizmet Fakültesi başkanı, Yaqeen Institute for Islamic Research

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Yayınlanma Tarihi
  2023
 • Yayınlanma Sayısı
  1
 • Sayfa sayısı
  294
 • Ağırlık
  294
 • Boyutlar
  13.5 x 21
 • Cilt Tipi
  Ciltsiz
 • Kağıt Cinsi
  2. Hamur
 • Yayınlandığı Konum
  Türkiye
 • Cep Boy
  Hayır
 • Barkod
  9786057174222
   Babil.com
   Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç