Kadıköy Life Dergisi Sayı: 104 Mart - Nisan 2022

0,0
0 değerlendirme
Tükendi

Kitap Hakkında

Kadıköy’ün kadim komşusu Üsküdar, Kadıköy Life sayfalarında!

Eski İstanbul yansımalarını bugünlere taşıyan Kadıköy’ün komşu ilçesi Üsküdar, Kadıköy Life Dergisi’nin baharı karşılamaya hazırlanan yeni sayısına kapak konusu oldu. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ilçenin yeni yüzünü ve projelerini Kadıköy Life’a verdiği özel röportajda paylaştı. Üsküdar’daki eski Osmanlı eserlerine de değinilen dosya haberde ayrıca, güzel bir bahar gününde çizilebilecek Üsküdar rotası da “Üsküdar’a gider iken” sözleriyle yer aldı.

Kadıköy ve çevresini ilgilendiren şehir ve çevre haberleri de derginin sayfalarını süsledi. Geleceği merak konusu olan Kuşdili Çayırı’nın hem otopark hem de yeşil alan olacağını ilk kez duyuran Kadıköy Life Dergisi, Kurbağalıdere’nin Ataşehir ayağına dair projeleri de inceledi. Dergide dikkat çeken bir diğer konu ise Anadolu Hisarı’nın müze, sergi ve kültür alanına dönüştürüleceği haberi oldu.

MÜJDELİ HABERLER…

Kadıköy’ün yıllardır onarılmayı bekleyen en eski köşklerinden, Moda’daki İstanbul Kadıköy Lisesi bahçesinde bulunan ve “Mermer Konak” olarak da bilinen Mahmut Muhtar Paşa Köşkü’nden de güzel haberler geldi. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından duyurulan “Kadıköy ilçesinde restorasyonuna başlanılacak okullar” arasında, İstanbul Kadıköy Lisesi – Mahmut Muhtar Paşa Köşkü’nün yanı sıra Rasimpaşa Mahallesi’nin tarihi okullarından Osmangazi İlkokulu da yer aldı. Bununla birlikte artık sokaklarda elektrikli scooterlar ile de dağıtım yapacak olan PTT çalışanları, Kadıköy’ün belli noktalarına yerleştirilen şarj aletleri ve İstanbul’un yeni elektrikli otobüsleri de Kadıköy Life’ın yeni haberlerinden oldu.

KADIKÖY’ÜN TARİHİNE DOKUNAN ELLER…

Tarihi en az bugünü kadar zengin ve renkli olan Kadıköy’ün geçmiş yaşantısına dair araştırmalar da derginin siyah beyaz sayfalarını süsledi. Esat Sönmez, “Bizans’ın iki kadını” başlıklı yazısıyla Kadıköy’ün kiliselerinin tarihini gözler önüne sererken, Nurettin Ediz de Kadıköy’ün gözbebeği olarak adlandırdığı Fenerbahçe’nin hikayesini anlattı. Kadıköy Life Dergisi’nin duayen yazarlarından Araştırmacı-Koleksiyoner R. Sertaç Kayserilioğlu ise Kadıköy’ün ilk tramvaylarını dergi okuyucuları için nostaljik bir dille kaleme aldı.

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Baskı sayısı
  1
 • Sayfa sayısı
  100
 • Ağırlık bilgisi (gram)
  100,00
 • Cilt durumu
  Ciltsiz
 • Kağıt cinsi adı
  Kuşe
 • Ürün formatı adı
  Dergi
 • Barkod
  3990000035104
 • Basım tarihi
  Mart 2022
 • Boyutlar
  21,00cm x 29,00cm
 • Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır.

  Deneyimlerinizi binlerce babil.com kullanıcısı ile paylaşabilirsiniz.

Babil.com
Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç