Babil.com
Kadıköy Life Kasım - Aralık 2020 Sayı: 96 % 15indirim

Kadıköy Life Kasım - Aralık 2020 Sayı: 96

Kolektif

Kadıköy Life Dergisi Yayınları

15,00 TL 12,75 TL
 
0/5 (0 kişi)
94 adet stoklarımızda

İstasyonu, köşkleri, sahili, yalıları, sahili ve ünlü isimleriyle Sakinliğin Semti Suadiye

Kapak konusu ile yayınlanan dergi sayfalarında, Kadıköy'ün 1980'li yıllara kadar sayfiye bölgesi kabul edilen Suadiye anlatıldı.

Dergi sayfalarında, Sunay Akın, Fatoş Güney, Şevval Sam, Hülya Koçyiğit gibi isimlerle yapılmış özel röportajlar da yer almakta.

Kadıköy Life Dergisi, senenin son sayısıyla karşınızda... 2020 yılını uğurlamaya hazırlanan derginin Kasım & Aralık sayısı okurlarıyla buluştu. Yine dopdolu olan dergi, kapak konusunda ise Kadıköy’ün en sakin semtlerinden Suadiye’yi inceledi ve geçmişten bugüne Suadiye’yi yazdı.

Suadiye denildiğinde akla kuşkusuz ilk olarak tarihi ve meşhur Suadiye Oteli gelir. Bunu fırsat bilerek Suadiye Oteli sahibi Erkan Sadıkoğlu'nun anılarına yer veren derginin bir diğer konuğu ise, Radyo Kadıköy Kurucusu Nurettin Ediz oldu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 82. yılında Suadiye ziyaretleriyle anan Ediz, semtin tarihine dair de izler sundu.

Birbirinden Özel Röportajlar...

Kadıköy Life Dergisi, birbirinden özel isimleri de sayfaları aracılığıyla misafir etti. Yılmaz Güney’in hayatını konu alan ‘Camları Kırın Kuşlar Kurtulsun’ kitabını, bir Modalı olarak Kadıköy Life Dergisi’ne anlatan Fatoş Güney’in yanı sıra Ressam Ferruh Başağa’nın hayatı, Gülseren Südor’un kalemiyle gözler önüne serildi. Müzecilik anlamında Kadıköy’de adeta devrim yaratan Yazar Sunay Akın ise, kitapları ve müzelere dair oldukça keyifli anlar ve anılarını aktardı.

Deprem Gerçeğini Göz Ardı Etmeyin!

Kadıköy Life, geçtiğimiz günlerde bir kez daha karşı karşıya kaldığımız deprem gerçeğini de sayfalarına taşıdı. Kadıköylü ünlü mimar Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, olası İstanbul depremini ‘Betonarme Tabutlar, Deprem ile Trajikomik Sınavımız’ başlıklı yazısıyla ele alırken; Gazzella Décor’un kurucuları Yüksek İç Mimar Gaye Berktaş ve İç Mimar Ahu Aktaş, deprem gerçeğine dair hayli faydalı bilgiler aktardılar.

En Samimi Açıklamalar Life Magazin’de...

Kadıköy Life Magazin sayfaları da yine dopdolu içeriğiyle okurlarını bekliyor. Yeşilçam'ın naif oyuncusu Hülya Koçyiğit, Karadeniz’in güzel gözlü kızı Şevval Sam ve kült filmlerin zihinlere kazınmış ismi Serdar Orçin, hayatlarındaki bilinmeyenleri en içten duygularla Kadıköy Life okuyucuları ile paylaştılar. Ünlü isimlerin sohbet havasında geçen röportajlarını mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Kasım 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 21,00 x 29,70 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : Kuşe
Sayfa Sayısı : 116
Barkod : 3990000019082
Babil.com  
ISEN