Babil.com
Kafka’nın Bebeği % 40indirim

Kafka’nın Bebeği

Kafkas Puppe

Gerd Schneider

Kırmızı Kedi Yayınevi

13,89 TL 8,33 TL
 
0/5 (0 kişi)
Tükendi

1923. Berlin'de bir park. Küçük bir kız çocuğu kaybolan bebeğinin arkasından ağlarken, parkta karşılaştığı siyah giyimli, ince yapılı, kibar bir adam onu avutmaya çalışır. Herhangi biri değildir bu adam, Franz Kafka'dır. Ağır hasta olan ünlü yazar küçük kızı çektiği üzüntüden kurtarmak için çok özel bir çözüm üretir. Her gün parka gelir, kendi yazdığı bir mektubu getirir ve bunu kaybolan bebeğin gönderdiğini söyler. Günlerce buluşur bu iki sıra dışı kişi ve aralarında tuhaf bir arkadaşlık gelişir. Bu özel mektupların yalnızca küçük kıza değil, Franz Kafka'ya da yardımı olacak, sayılı günleri kalan yazar kısa süreliğine de olsa hayata sarılacaktır; ancak günün birinde beklenmedik bir olay bu arkadaşlığın sürmesini zora sokar.

Büyük yazarın hayatının son haftalarını, gerçek bir olaydan yola çıkarak ve biyografik bilgilerle donatarak anlatan bu roman Kafka okuru için gerçek bir süpriz.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Eylül 2016
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Almanca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 192
Barkod : 9786055340100

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Regaip Minareci

Kapak Tasarım
Yeşim Ercan Aydın

Düzelti - Redaksiyon
Serra Tüzün

Genel Yayın Yönetmeni
İlknur Özdemir

* İnat zayıfların silahıdır!

Franz Kafka'nın yazdığı veya Franz Kafka üzerine yazılmış ya da onun hayatının bir bölümünden kurgulanmış kitapları okumayı ve kitaplığıma katmayı seviyorum.<br />Bu kitabı da aynı hevesle almıştım. <br />'Ebedi Nişanlı Kafka' kitabında bu mektuplarla ilgili bir bölüm vardı:<br />Franz, hiçbir metinde, ne bu karşılaşmadan ne de bir çocuğu teselli etmeye yönelik yirmi mektuptan bahseder. ... 1951'de Londra'da yazmaya başladığı 'Günlük'te bebek hikayesinden bahseden Dora'dır. (Kafka'nın Bebeği romanına da konu olan park hikayesi)<br />Kitap beklediğim etkiyi yaratmadı bende. Biraz sığ buldum, anlatımı, kurgusu yetersiz gibi...

A
Ayşım Okudan  -   17.05.2016
Babil.com  
ANDUIN